reklamı kapat

POPÜLER

OnePlus 9

Merakla beklenen OnePlus 9’un taslak tasarımı gün ışığına çıktı

OnePlus 9 modelinin fiyatı ve özellikleriyle ilgili detayları kısa bir süre önce sizlerle paylaşmıştık. Paylaştığımız bu haberin üzerinden çok geçmeden telefonun taslak tasarımı ortaya çıktı.

91mobiles isimli internet sayfası tarafından hazırlanan konsept çalışmada kamera çıkıntısı büyük boyutta karşımıza çıkıyor. Galaxy Note 20 modeline benzer bir kamera çıkıntısına sahip olduğu görülen telefonun büyük kamera çıkıntısı sayesinde daha iyi bir kamera performansı sunması bekleniyor. Bilindiği üzere daha büyük kamera sensörü sayesinde telefonun özellikle düşük ışıkta daha iyi performans sergileyeceğini söylemek mümkün. Ayrıca kameranın optik yakınlaştırma konusunda da geliştirme sunması kuvvetle muhtemel. Qualcomm’un Snapdragon 875 işlemcisinin tercih edildiği telefonda bu işlemciye X60 modem eşlik ediyor. X60 modemle 5G desteği de sunacağı dile getirilen telefonun tasarım açısından OnePlus 8 Pro’ya benzeyeceği dile getiriliyor. OnePlus 8T ile karşılaştırıldığında bu modelden daha büyük olacağı iddia edilen telefonda 6,8 inçlik kavisli OLED ekranın yer alacağı iddia ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OnePlus 9 fiyatı belli mi?

Ekranın 120 Hz veya 144 Hz ekran teknolojisine de destek verebileceği söyleniyor. Bu destek sayesinde telefonun akıcı bir ekran deneyimi sunması bekleniyor. 64 megapiksellik ana kameranın yer alacağı söylenen telefonda 5 kat optik yakınlaştırmadan söz ediliyor. Telefonun yurt dışındaki fiyatının ise 1.300 euro olacağı konuşuluyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de de satılan OPPO imzalı ilk akıllı saat modeli