reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes – AMG ONE ile Michelin iş birliği duyuruldu

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden biri olan Michelin, Mercedes-AMG ONE için MICHELIN Pilot Sport CUP2 R lastiğini tasarladı.

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden biri olan Michelin, en son teknolojileri kullanarak, Mercedes – AMG ONE için ‘MICHELIN Pilot Sport CUP2 R lastiğini geliştirdi. Hem pist hem de yolda benzersiz performans sağlayan MICHELIN Pilot Sport CUP2 R, bu benzersiz otomobil için bir gereklilikten çok daha fazlasını barındırıyor. Bir yandan güvenlik, hassasiyet ve sürüş keyfi sunarken, bir yandan da aracın özellikleriyle tam uyum sağlama özelliği taşıyor. Ayrıca, hız tutkunları sadece pistte kullanım için tasarlanan düz lastik sayesinde zamana karşı da yarışabiliyor. Michelin ve AMG iş birliği sonucu ortaya çıkan bu özel tasarım lastik, motor sporlarından alınan kauçuk bileşenler, pistte daha uzun süre dayanıklılık sağlamak üzere hem çok yüksek çekiş gücü hem de aşınma direnci kazandırıyor.

MICHELIN Pilot Sport CUP2 R – MO1, kauçuk bir bileşenin yanı sıra AMG ONE için geliştirilen topuk bölgesinde avantaj sağlıyor. Bunlar, çok yüksek bir çekiş gücü, yüksek hızlarda mükemmel denge, daha hızlı viraj alma ve viraj çıkışında aşırı yüksek çekiş ve denge sayesinde pistte benzersiz bir sürüş keyfi sağlayarak, aracın bütün potansiyelinden yararlanmaya imkân sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes – AMG ONE ile Michelin cephesinin hedefi performans

Michelin’in geliştirdiği en son teknolojileri bünyesinde barındıran bu lastiğin; direksiyon hareketlerinin yola anında aktarılmasını sağlayan, aramid ve naylondan oluşan hibrit kuşak, lastiğin yönlendirme girdilerine verdiği tepkiyi iyileştiren ve sportif sürüş hissini artıran bir yapısı bulunuyor.

Pistte optimum dayanıklılık için aşınma direnci sunan özel bir kauçukla güçlendirilmiş bir dış omuz ve çift bileşenli bir teknoloji ile keskin virajlarda maksimum çekiş sağlamak üzere mükemmel tasarlanmış dış omuzda özel bir kauçuk bileşen ve AMG için bir zorunluluk olan hem pistte hem de yolda sürüş hassasiyeti sağlamak için iç tarafta daha sert elastomer mevcut.

Slick lastik ise pist sürüşü için özel bir kauçuk karışımından yapılırken, bu çözüm, istisnai lastikler yaratmak üzere Michelin tarafından otomobil sporlarında kullanılıyor. Bu sert kauçuk karışımı her pistte tutarlı performansı garanti etmek üzere en yüksek pist sıcaklıklarına uyum sağlıyor.

İlginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display