reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes-AMG S63 Coupe’ye 730 beygirlik “C vitamini” takviyesi

05 Mayıs 2017

Fabrika çıkış otomobiller üzerine yapılan geliştirmelerle ortaya çıkan projeler hemen her otomobil meraklısının dikkatini çekmeyi başarır.

Yapılan bu geliştirmeler özellikle üretici ve geliştiricinin aynı ülke içerisinde olduklarından birisi olursa durum biraz daha keyifli hale geliyor. Mercedes-AMG S63 Coupe‘ye yapılan “C vitamini” formlu takviyede şu anda bahsetmekte olduğumuz duruma şahit oluyoruz. Mercedes’in binek otomobil sınıfında sunduğu en tepe model olan S üzerinde geliştirmeyi yapansa Almanya merkezli Fostla ekibi.

İlk bakışta bizleri özel krom turuncu renk seçeneğiyle etkileyen projede tasarım yanında teknik değerlerde de iyileştirmeler var. Mat bitirişlerin kullanıldığı aracın dışarısında hemen her modelde geliştirmede olduğu gibi gövde kitini görmek mümkün. Ön tampon, marşpiyel, difüzör ve 15 dişli jantlardan oluşan dış tasarım geliştirmesi AMG S63 Coupe’ye çok daha agresif bir görüntü katıyor.


Aracın içerisiyle ilgili bir bilgi paylaşmayan Fostla ekibinin performans geliştirmesiyse göz kamaştırıcı. Mercedes-AMG S63 Coupe’de toplamda 577 beygir güç üreten biturbo destekli 5.5 litre V8 motor üzerinde yapılan geliştirmeyle birlikte aracın bu değeri 730 beygir gibi ciddi bir seviyeye yükseliyor. Mercedes yanı sıra birçok markanın modelleri üzerinde geliştirmeye yapan Fostla’nın diğer projelerine buradan ulaşarak inceleyebilirsiniz.

YORUMLAR