reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Mercedes-AMG’den Cenevre sürprizi: GT Concept

Önümüzdeki hafta içerisinde kapılarını açacak olan Cenevre Otomobik Fuarı’nda yeni bir Mercedes canavarının ilk resmi detaylarını göreceğiz.

Advertisement

Geçtiğimiz hafta içerisinde E-Serisi dahilinde ilk kez dört tekerlekten çekiş altyapısıyla birlikte sunulacak olan Convertible ile aileyi tamamlayan Mercedes, Cenevre Otomobil Fuarı’na gireceğimiz bu haftaya adeta “bomba” bıraktı. Resmi kaynaklar üzerinden Cenevre Otomobil Fuarı’na getirileceği açıklanan konsept otomobilin ilk görselini paylaşan Mercedes modelle ilgili adeta geriye kalan her detayı bir gizem olarak bırakıyor. Yeni Mercedes-AMG GT konsepti olarak adlandırılan ve modelin ilk görselinde detay olarak sadece arka bölümündeki tasarım çizgilerini görebiliyoruz.

Günümüzde sunulan AMG GT modellerinden farklı bir tasarıma sahip olduğunu gözlemlediğimiz konseptin Roman Egorov’un elektrikli Mercedes-Benz limuzin konseptinin ardından son dönemlerin en dikkat çekecek tasarımlardan birine sahip olması bekleniyor. Dört kapı coupe versiyonu şeklinde gelmesi beklenen modelin özellikle egzoz bölümündeki tek parça yapılı egzoz çıkışı günümüzdeki yapının tam tersi bir çizgiyle bizleri karşılıyor. Resmi kaynaklarca karşımıza çıkan Maybach 6 ve Aesthetics A konseptlerinin ardından AMG GT modellerinin de Mercedes’in bu tasarım değişiminden nasibini alacağını Cenevre’de ilk kez görme şansına erişeceğiz. AMG GT konsepti olmak üzere merak edilen otomobillerin detaylarını Cenevre Otomobil Fuarı öncesi ve sonrası LOG.com.tr üzerinden takip edebiliriniz.