reklamı kapat

POPÜLER

mercedes

Mercedes-Benz’den Aksaray’a AR-Ge Merkezi

Mercedes-Benz Türk Aksaray AR-GE Merkezi, aynı zamanda tüm dünyaya mühendislik ihraç ediyor. Mercedes-Benz Türk, 2009 yılında ilk AR-GE Merkezi’nin resmi unvanını kazandı.

2009 yılından beri Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda bulunan AR-GE Merkezi’nde otobüs ve kamyon ürün grupları özelinde AR-GE çalışmalarını sürdüren Mercedes-Benz Türk, kamyon ürün grubu özelinde üstlendiği global ek sorumlulukları nedeniyle 2017 yılında 8,4 milyon avroluk bir yatırım ile ikinci AR-GE Merkezi’ni Aksaray Kamyon Fabrikası’nda açma kararını açıkladı.

Aksaray AR-GE Merkezi, şirketin ana şirketi Daimler AG’nin global ağı içerisinde tüm dünyaya kamyon yol testi onayı veren ve mühendislik hizmeti sunan “Tek Merkez” olma özelliğine sahip. Merkez aynı zamanda Daimler AG’nin Almanya, ABD, Brezilya, Çin, Hindistan ve Japonya’da bulunan AR-GE merkezleriyle birlikte sayılı global “Yetkinlik Merkezleri”nden biri. Günümüzde 140’ı aşkın kişi istihdam edilen Aksaray AR-GE Merkezi’nde toplam çalışan sayısının 215 kişiye ulaşması hedefleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes-Benz Türk AR-GE ve Mekatronik Ekipleri, kamyonlar için dünyanın ilk Apple CarPlay uyumlu dokunmatik ekranlı multimedya sistemini geliştirdi

Şirket, geliştirdiği dokunmatik ekranlı multimedya sistemi ile Apple CarPlay sertifikasını dünyada ilk defa kamyonlar için alan şirket oldu. Şirket kamyonlar için Apple CarPlay sertifikalı ve dokunmatik ekranlı bilgi-eğlence sistemini geliştirdi. Merkez’de kullanılan Sanal ve Karma Gerçeklik gibi teknolojiler sayesinde prototip ve montaj maliyetleri düşürülürken aynı zamanda tüm dünya ile eşzamanlı çalışabiliyor.

İlginizi çekebilir