reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes ve Lufthansa imzalı lüks kabin konsepti

23 Mayıs 2015

Mercedes ile Lufthansa, uçaklardaki First Class kavramına seviye atlatacak bir kabin konsepti geliştirdi. İkilinin imza attığı kabin konsepti, bir uçak kabininden ziyade lüks gece kulüplerinin VIP bölümünü andırıyor.

Özellikle uzun süreli uçuşlar için tasarlanan kabinde lüks ve konfor ön planda. Bildiğimiz uçak kabini fikrini yerle bir eden tasarımda, tavandan yer döşemelerine kadar her bir detay bunu kanıtlıyor. Kabinde yolcuların rahatı için büyük ve geniş tekli koltuklar, özel yataklar, ikili, üçlü ve köşe koltuk takımları yer alıyor. Kabindeki pencereler bile yolcunun kontrolünde. Camların şeffaf mı yoksa güneşten korumak için karanlık mı olacağı kumandayla ayarlanabiliyor.

Mercedes deyince araç içi (daha doğrusu kabin içi) eğlence sistemi de es geçilemezdi elbette. Ancak Mercedes bu özelliklerin ileriki aşamalarda ekleneceğini belirtiyor. Mercedes ve Lufthansa ortaklığında henüz geliştirilme aşamasında olan kabin konseptine dair daha detaylı bilgilere önümüzdeki dünlerde ulaşacağız.

YORUMLAR