reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Airlander 10
Airlander 10
Airlander 10
Airlander 10
Airlander 10
Airlander 10
Airlander 10
Airlander 10
Airlander 10

Karşınızda dünyanın en büyük hava aracı Airlander 10’un lüks kabin tasarımı [Galeri]

Hybird Air Vehicles tarafından geliştirilen dünyanın en büyük hava aracı Airlander 10, bugün hazırlanan lüks kabin tasarımıyla gündeme geldi.

Advertisement

Zeplin formunda tasarlanan ve boyutu 92×43,5×26 metre olan Airlander 10, tam 10 ton yük taşıma kapasitesine sahip. Bu yüzden şimdiye kadar hep endüstriyel kullanım amaçlarıyla gündeme gelen araç, biliyorsunuz turizm alanına da gözünü dikmiş durumda. Bunun için geçtiğimiz yıl iki farklı şirketle anlaşma yapan firma, bugün Design Q ortaklığının sonucuyla karşımızda bulunuyor. Dev hava aracının lüks yolcu kabinini tasarlayan firma, gerçekten nefes kesici bir konsept hazırlamış görünüyor. Etkili manzara deneyimi için geniş pencerelerin kullanıldığı kabin, gerçekten oldukça lüks duruyor. Kabini her türlü temel ihtiyacı karşılayabilecek şekilde hazırlayan firma, cam kullanımı konusunda limitleri zorlamış görünüyor. 19 kişiye ev sahipliği yapabilecek kapasitede olan Airlander 10, “hava turizmi” gibi ilginç bir alan başlatacak izlenimi yaratıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Airlander 10

Dünyanın en büyük hava aracı Airlander 10, teknik olarak da şaşırtıyor

Gücünü bünyesine yerleştirilen 325 beygir gücündeki dört adet turbo dizel motordan alan Airlander, helyum ile dolu olduğu için rahatlıka havada kalabiliyor. İnsanlı uçuşta beş gün, insansız uçuşta ise tam iki hafta boyunca görevde kalabilen araç, gerçekten çok ilginç bir noktada duruyor.

İlgili Video

Bu da gelecekte sık sık karşımıza çıkacak bir uçan taksi