reklamı kapat

POPÜLER

metaverse

Metaverse için Türkiye’de çeşitli önlemler alınması isteniyor

Metaverse konusunda bugün Türkiye merkezli bir haber ses getirdi. Yönetim süreç ile alakalı çalışma ve önlemler istiyor.

Metaverse kavramı bildiğiniz üzere son aylarda gündemden düşmüyor. Facebook çatı şirketi Meta’nın olmasa da artık direkt olarak Meta ile anılan metaverse, şimdilik aşırı acele edilmesi gereken bir alan değil ancak yine de herkesin ilgi duyduğu bir gelecek gösterimi olarak büyük ses getiriyor. Çok uzun vadeli planların merkezinde yer alan bu gerçeklikten kaçış getiren sanal dünya için Türkiye’de çeşitli önlemler alınması isteniyor.

Hürriyet’te yer alan habere göre iktidar partisinin en son MYK toplantısında, metaverse için önlemler alınması gerektiği vurgulandı. Yurtdışından yatırımcıların Meryem Ana Tapınağı gibi önemli müzeleri satın aldıkları, bunların sorun olabileceği uyarıları yapıldığı öğrenildi. Aynı habere göre toplantı sonrasında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, metaverse kripto para ve sosyal medya ile ilgili üç ayaklı bir çalışma yapılması talimatını verdi.

Cumhurbaşkanı’nın toplantıda “Hassas bir konu, iyi ve titiz bir çalışma yapılsın” diyerek, bu konuda kendisinin de katılacağı bir “internet forumu” düzenlenmesi talimatı verdiği de öğrenilen bilgiler arasında yer alıyor. Söylendiği kadarıyla forum kapsamında metaverse, kripto para ve sosyal medyada alım satımların nasıl yapıldığı incelenecek. Özellikle metaverse’de alım satımların nasıl yapılacağı gözden geçirilecek.

Metaverse’in ne olduğu halen tam olarak aklınıza yatmıyorsa, buradaki videoyu izlemenizi tavsiye ediyoruz.

İlginizi Çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle