reklamı kapat

POPÜLER

MG Cyberster

MG Cyberster; son dönemin yükselen isminden gelecek mesajı

Klasik otomobil dünyasında önemli ikonlardan olan MGB’den ilham alınarak geliştirilen MG Cyberster, elektrik geleceğinden izler taşıyor.

Önümüzdeki günlerde Türkiye’ye de giriş yapmasını beklediğimiz MG, Uzak Doğu merkezli dev grup SAIC’in çatısı altında adeta ikinci baharını yaşıyor. Çin’deki başarılı tablosunun ardından Avrupa’da da ciddi bir ürün gamıyla ses getirmesi için yeni bir yapılanmanın içerisinde olan marka, henüz taze olan elektrikli otomobil pazarı sayesinde kullanıcıların dikkatini çekme amacında. Geride bıraktığımız mart ayı içerisinde Avrupa’da satışa sunulacak birbirinden önemli iki elektrikli modelle karşımıza çıkan MG ekibi bu kez önümüzdeki süreçteki felsefesinden izler taşıyan konseptin duyurusuyla karşımızda. Gösterimi Şanghay Otomobil Fuarı kapsamında yapılacak olan MG Cyber, fütürüstik hatlarındaki ilhamı geçmişten alınan ilgi çekici bir reçeteden doğuyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MG Cyber işin açıklanan ilk detaylar

Cyberster projesinin biraz önce de bahsettiğimiz ilham kaynağı, MG’nin belkide en çok bilinen klasik modeli MGB’ye dayanıyor. Tarihçesi 60’lı yıllara dayanan bu ikonik Roadster modelini, MG dışında Rover rozetiyle de görme şansına erişmiştik. Cyberster’in Roadster çizgilerine sirayet eden klasik yapısında, akıllarımızda Mazda’nın fütüristik çizgilerini getiren başarılı kombinasyon var. Özellikle “Magic Eye” olarak isimlendirilen LED far tasarımı, tasarım ekibinin altını çizdiği karakteristik noktalar arasında. Arka stop tasarımında ise MINI’de de gördüğümüz Birleşik Krallık bayrağına gönderme yapılıyor. Tasarım süreci İngiltere’de yer alan merkezde tamamlanan projenin teknik verileriyse şu aşamada gizliliğini koruyor. Markanın önümüzdeki süreçte de elektrikli modellerinde kullanacağı altyapı üzerine geliştirilmesi beklenen Cyberster’in 800 kilometreye varan menzile sahip olabileceği söyleniyor. Aracın 0-100 hızlanması içinse 3 saniyenin altında olması muhtemel. Proje, 21 Nisan’da kapılarını açacak fuarda tüm detaylarıyla tekrar karşımızda olacak.

İlgili video

ZS EV tanıtımı