reklamı kapat

POPÜLER

MG Cyberster

Detaylar nefes kesiyor; MG Cyberster ilk gerçek dünya görüntüleriyle karşımızda

İçerisinde bulunduğumuz nisan ayında tanıtımı gerçekleştirilecek MG Cyberster, marka geleceğinden önemli mesajlar veriyor.

MG’nin Şanghay Otomobil Fuarı kapsamında tanıtmaya hazırlandığı fütüristik konsepti Cyberster için geri sayım devam ediyor. Kısa süre önce render çizimleri üzerinden nabız vermeye başlayan proje için bu kez gerçek dünya dinamiklerini gösteren daha nitelikli görseller karşımızda duruyor. Tasarım ilhamı İngiliz üreticinin ikonik modellerinden MGB Roadster’dan alınan MG Cyberster, karakterinin yanında teknik nitelikleriyle de gelecekten haberler barındırıyor. Yeni bir şans doğuran elektrik pazarını tekrar doğuş için fırsat olarak gören MG’nin, Avrupa pazarında önümüzdeki süreçte sunacağı modellerdeki altyapı, bu projeyle birlikte nitelikleri konusunda önemli ipuçları verecek.


MG Cyberster için teknik beklentiler

Cyberster’in teknik konusu biraz önce de bahsettiğimiz gibi hala örtülerin altında kalan kısımlar arasında. Geliştirilen yeni elektrik mimarisinin üzerine yükselen otomobille ilgili birkaç parça rakam da yok değil. İddialara göre konseptte 800 kilometreyi bulan bir menzil değerinin mesajları veriliyor. Bununla birlikte 0’dan 100’e hızlanmasını 3 saniyenin altında tamamlayabilen bir Roadster modelinin bizi beklediğine işaret ediliyor. Cyberster’in tasarımındaki parçalar da MG’nin önümüzdeki süreçte seri üretime yansıtacağı elementleri üzerinde taşıyor. “Magic Eye” olarak isimlendirilen ön ışıklandırmalar ve İngiltere bayrağına göndermek yapan arka stopları burada ön plana yazabiliriz. Konseptin kokpit bölümü ise sürücü ve yolcuyu birbirinden net şekilde ayrılan bir alana ev sahipliği yapıyor. Beklenildiği gibi büyük ebatlı dijital ekranlar da bu şemada kendisine yer bulmuş. 5G bağlantı teknolojisi aracın dijital niteliklerinin önemli tamamlayıcısı konumunda. 21 Nisan’da tüm detaylarıyla karşımızda olacak projeyle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlgili video

ZS EV tanıtımı