reklamı kapat

POPÜLER

MG Cyber GTS

MG Cyber GTS

MG Cyber GTS

MG Cyber GTS

MG Cyber GTS

MG Cyber GTS

EXE181

EXE181

EXE181

EXE181

MG Cyber GTS konsepti görücüye çıkarıldı

MG Cyber GTS konsepti 2024 Goodwood Hız Festivali kapsamında resmi olarak sergilendi. Elektrikli modelin temelinde “Cyberster” yer alıyor.

Cyberster roadster’ın “hardtop” versiyonu olan yani kumaş bir tavana sahip olmayan MG Cyber GTS konsepti, arkadan itişli tasarlanan bir tamamen elektrikli ve gerçekten ilgi çekici bir tasarıma sahip. Ayrıntılı teknik detayların paylaşılmadığı araç, aşırı uçuk bir çizgide olmadığından önümüzdeki dönemde üretime alınarak satışa sunulabilir. Bu arada, MG’nin 2024 Goodwood Hız Festivali kapsamında EXE181 adını verdiği konsepti sergilediğini de belirtelim. İlk defa 2024’ün nisan ayında tanıtılan araç, uçuk bir gelecek gösterimi konumunda yer alıyor. Elektrikli roadster modeli MG Cyberster ise geçtiğimiz yıl bir Türkiye açıklamasıyla gündeme gelmişti. Çinli SAIC bünyesine girdiği günden bu yana özellikle SUV odaklı ürün gamıyla yeniden yaratılan, Türkiye pazarında da son dönemde çok ses getiren İngiliz kökenli marka MG, tanıtımını daha önce yaptığı üstü açık sportif otomobil modeli MG Cyberster için Türkiye satışının 2024’ün yaz aylarında olacağını duyurulmuştu. Sportif elektrikli iki elektrik motoru ile 536 beygir güç ile 725 Nm tork getiriyor ve 0’dan 100 km/s hıza 3,2 saniyede çıkabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Taşıdığı 77-kWh kapasitesindeki bataryasıyla kullanıma ve yola bağlı olarak 500 km’nin üstünde bir menzil sunabilen otomobil, neredeyse 2 tonluk bir seçenek konumunda yer alıyor. Görebileceğiniz üzere üstü açık tasarlanan ve kapıları yukarıya doğru açılan model için ileride bir arkadan itişli versiyon da düşünülüyor. Onun 300 beygirden fazla güç sunması ve yine 500 km üstünde bir menzil getirmesi bekleniyor. Dört pistonlu Brembo frenler üzerine kurulan MG Cyberster, keyifli bir sürüş sunması adına İtalyan F1 mühendisi Marco Fainello tarafından özel olarak ayarlanıyor ve içerisinde gücünü Qualcomm Snapdragon 8155 işlemciden alan Unreal Engine 4.0 temelli grafiklere sahip güçlü bir multimedya sistemi kullanıyor.

MG Cyber GTS konsepti yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli