reklamı kapat

POPÜLER

Mickey Mouse ve arkadaşları insan olsaydı

Disney’in en sevdiğimiz karakterlerinden pek çoğu insan özellikleri kazandırılmış hayvanlardan oluşuyor. Köpeği Pluto’yla gezen bir fare olan Mickey Mouse’un aynı zamanda Goofy adlı bir köpeği arkadaş edinmesi gibi karman çorman senaryoları beraberinde getiren bu durum, karakterlerin daha baştan insan şeklinde tasarlanmasıyla çözülebilirdi belki. Peki Mickey, Minnie, Donald ve diğer Disney kahramanları insan olsa neye benzerdi?

Manga tarzı çizimler yapan Japon illüstratör Chaico‘nun insanlaştırdığı Disney karakterleri bu soruyu harika bir şekilde yanıtlıyor. Yüz hatlarındaki ince detaylardan mimiklere, giyim tarzlarından verilen pozlara kadar bir hayli detaylı bir çalışmanın ürünü olan bu çizimler, pek çok karakterin ruhunu hakikaten yakalamış görünüyor. Örneğin hafif sivriltilmiş kulakları, yayvan ağzı ve sarı saçlarıyla resmedilen delikanlının Donald Duck, nam-ı diğer Vakvak Amca olduğu anında anlaşılıyor. Tabii Chaico Donald’ı belli ki genç bir amca olarak düşünmüş.

Deviantart’taki hesabında daha pek çok çizimi takipçilerinin beğenisine sunan Chaico’nun diğer eserlerine de buradan göz atabilirsiniz.

donald
donald_daisy
mickey
goofy