reklamı kapat

POPÜLER

Office for iPad

Microsoft, iPad için Office uygulamasını kullanıma sundu

Çıkması uzun bir süredir beklenen, ancak Microsoft’un hakkında açıklama yapmaktan ısrarla kaçındığı iPad için Office ile ilgili beklentiler, bizim de paylaştığımız üzere son günlerde iyice artmıştı. Perşembe günü gerçekleştirilen etkinlikte Microsoft CEO’su Satya Nadella nihayet beklenen duyuruyu yaptı ve Word, Excel ve PowerPoint uygulamalarını kapsayan iPad için Office paketini piyasaya sunduklarını açıkladı.

App Store’da ücretsiz olarak indirmeye sunulan uygulama paketinde kullanıcılar belge görüntüleyebiliyor. Ancak belge düzenleme özelliğinin etkinleşmesi için ücretli Office 365 aboneliği gerekiyor. Abone olmadan önce 30 gün süresince uygulamaların tüm özelliklerinden ücretsiz olarak faydalanabiliyorsunuz.

Office for iPad
Bu noktada iPad için Office’in, iPhone için Office uygulamasının şişirilmiş bir versiyonu olmadığının altını çizmeliyiz. Mac ve PC’lerdekine yakın bir deneyim sunan iPad sürümünde profesyonel kullanıcıların ihtiyaç duyduğu özellikler dahi bulunuyor. Ancak Apple’ın kendi ofis uygulama paketi iWork’ü tüm özellikleriyle birlikte ücretsiz sunduğunu ve iWork’ün de işlev bakımından epey zengin olduğunu hatırlatalım.

Microsoft’un birincil önceliğinin mobil cihazlar ve bulut tabanlı çözümler olduğunu belirten Nadella, önümüzdeki hafta San Francisco’da gerçekleştirilecek Build etkinliğinde yapılacak açıklamalara ilişkin bir ipucu da vermiş oldu. Öte yandan iPad için Office duyurusundan büyük memnuniyet duyan Apple CEO’su Tim Cook, Microsoft ve Satya Nadella’ya twitter üzerinden tebriklerini iletti. Ancak bu tweet’ten kısa bir süre sonra, Apple’ın iPad üzerinden satın alınan Office 365 aboneliklerinden yüzde 30 pay alacağı açıklanınca Apple’ın memnuniyetinin ardındaki gerçek neden de ortaya çıkmış oldu.

iPad için Office (Word, PowerPoint ve Excel)

FiYAT
Ücretsiz*

BOYUT
Word 259 MB
PowerPoint 215 MB
Excel 233 MB

YÜKLEMEK iÇiN
iOS Word
iOS PowerPoint
iOS Excel
*Uygulama fiyatları değişiklik gösterebilir.

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
Office for iPad

Office for iPad

Office for iPad

Office for iPad

Office for iPad

Office for iPad

Office for iPad

Office for iPad

Office for iPad