reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Office Windows tabletlerden önce iPad’e gelebilir

Office’in iPad versiyonunun fiyatı konusunda henüz net bir açıklama yapılmasa da, Microsoft’un uygulamayı ücretsiz yaparak kullanım için bir Office 365 aboneliği satın almayı şart koşması tahmin edilen seçenekler arasında.

Apple iWork paketiyle Pages, Keynote ve Numbers gibi uygulamalarla bir fark yaratmaya çalışsa da özellikle kurumsal alandaki kullanıcıların büyük bir çoğunlukla Office tabanlı dökümanları kullanmaya devam ediyor.

İstikrarlı bir biçimde büyümeye devam eden Office 365, Microsoft’un en çok kar elde etmeyi planladığı platformlardan birisi. Halihazırda 3,5 milyon abonesi olan Office 365 Home Premium‘u kullananların sayısı yeni çıkacak bir iPad uygulaması aracılığıyla çok daha artabilir.

* Uzun zamandır Microsoft’un Office için düşündüğü söylenen bir diğer önemli yenilik de Office’in dokunmatik ekrana tam uyumlu bir arayüze sahip Windows Store versiyonu. “Gemini” kod adıyla anılan bu versiyonun, habere konu olduğu üzere Office’in iPad versiyonu kullanıma sunulduktan sonra yayınlanabileceği konuşuluyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Microsoft Office Windows tabletlerden önce iPad’e gelebilir” için 6 cevap

 1. Çağrı Bostancı dedi ki:

  Microsoft office Windows Tabletlerde Standart, Full ve Ücretsiz. Zaten mevcut yani.

 2. Office Guru dedi ki:

  Bahsi geçen touch-optimized Office. O da yok Windows 8.1 ile gelmesi bekleniyor.

 3. Çağrı Bostancı dedi ki:

  Haberde öyle bir detay görmedim. Bağımsız olarak dokunmatik için optimize edilmiş office mevcut olandan ne gibi farklar içeriyor acaba?

 4. Office Guru dedi ki:

  Haberin son paragrafında bahsedilmiş Gemini’den. http://www.zdnet.com/microsofts-office-gemini-windows-blues-twin-7000013195/

 5. Çağrı Bostancı dedi ki:

  Bu 8.1 güncellemesi hem telefon hem de tablet olarak Tüm Windows Phone ve Windows RT cihazları kapsayacak mı acaba