reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Office Windows tabletlerden önce iPad’e gelebilir

Office’in iPad versiyonunun fiyatı konusunda henüz net bir açıklama yapılmasa da, Microsoft’un uygulamayı ücretsiz yaparak kullanım için bir Office 365 aboneliği satın almayı şart koşması tahmin edilen seçenekler arasında.

Apple iWork paketiyle Pages, Keynote ve Numbers gibi uygulamalarla bir fark yaratmaya çalışsa da özellikle kurumsal alandaki kullanıcıların büyük bir çoğunlukla Office tabanlı dökümanları kullanmaya devam ediyor.

İstikrarlı bir biçimde büyümeye devam eden Office 365, Microsoft’un en çok kar elde etmeyi planladığı platformlardan birisi. Halihazırda 3,5 milyon abonesi olan Office 365 Home Premium‘u kullananların sayısı yeni çıkacak bir iPad uygulaması aracılığıyla çok daha artabilir.

* Uzun zamandır Microsoft’un Office için düşündüğü söylenen bir diğer önemli yenilik de Office’in dokunmatik ekrana tam uyumlu bir arayüze sahip Windows Store versiyonu. “Gemini” kod adıyla anılan bu versiyonun, habere konu olduğu üzere Office’in iPad versiyonu kullanıma sunulduktan sonra yayınlanabileceği konuşuluyor.