reklamı kapat

POPÜLER

Philips Entity

Philips, Hue ailesini 3D yazıcı ürünü lambalarla genişletiyor

Hue serisi LED ampulleriyle bizleri yepyeni bir aydınlatma sistemiyle tanıştıran Philips, şimde de bu ampullerle uyumlu özel tasarımlı lambaların satışına başlıyor. 3D yazıcılarla üretilen lambalar, dünyaca ünlü tasarım firmaları WertelOberfell ve STRAND + HVASS imzasını taşıyor. Bu lambalardan Entity adını taşıyan model abajur formunda ve ister yere ister herhangi bir masa / sehpa üzerine koyulabiliyor. Tempest adlı diğer model ise tavandan sarkıtılan, standart formda. Lambaların fiyatı ise cep yakıyor. Masa tipi olan 4.445 dolar, tavan tipi olansa 4.135 dolar fiyat etiketine sahip. Lambalar, önümüzdeki ayın başında yurt dışında satışa sunulacak.

Philips Tempest
Hue ampullerle uyumlu olan her iki lamba da Philips’in özel mobil uygulaması sayesinde 16 milyon renk varyasyonuyla ışık verebiliyor. Kullanıcılar istedikleri takdirde IFTTT gibi uygulamalarla ampulleri farklı koşullarda farklı şekilde tepki vermesi için programlayabiliyor.

Philips Hue Tap
Philips, lambalarıyla birlikte hareket enerjisiyle çalışan, Hue Tap adlı uzaktan kumandayı da duyurdu. Mobil uygulama yerine fiziksel bir cihaz kullanmak isteyenler için geliştirilen ve 49 dolara satılacak olan kumanda, Hue ampullerle Bridge adını taşıyan ağ cihazı üzerinden iletişim kuruyor. Pile ihtiyaç duymayan kumanda, maksimumda 50 ampulün ışık ve renk ayarlarını kontrol edebiliyor. Duvara da sabitlenebilen kumandanın yaz ayları içinde Amerika ve Avrupa’da satışa sunulması bekleniyor.

Philips Hue Lux
Hue ampul ailesinin de yeni bir üyesi var. Hue Lux adını taşıyan yeni model yalnızca beyaz ışık veriyor ve bu nedenle renkli diğer Hue’lardan ayrılıyor. Tek renkli olması fiyatına da yansımış. İki adet Hue Lux ve Bridge içeren temel set, renkli Hue setinin tam yarı fiyatına, 99 dolara satılacak.