reklamı kapat

POPÜLER

Lüks tutkunlarına özel, deri gölgelikli LED lamba

Standart ampullerin enerji tasarruflu olanlara göre çok daha şık göründüğü bir gerçek. Ancak elektriği su gibi tüketen bu ampuller elektrik faturasının ücret bölümüne de yeni haneler ekliyor. Hal böyle olunca insanlar da  güç tasarrufu sağlayan lambalara yöneliyor. Fakat bu lambalar da tasarruf konusunda başarılı olmasına karşın göze pek hoş görünmüyor. Geliştirilen yeni bir ampül ise iki tarafın da iyi yönlerini tek bir lambada birleştirmeyi başarıyor.

Londra merkezli Buster & Bunch isimli tasarım şirketinin geliştirdiği lamba; LED tasarrufu ve şık tasarımı bir araya getiriyor. Genelde yüksek kalitedeki tasarımlarıyla bilinen firmanın lamba tasarımı da yine lüks düşkünlerine hitap ediyor. Ortasında bulunan LED‘ler sayesinde ambiyans ışığı oluşturabilen lamba aynı zamanda masaya veya altındaki herhangi bir bölgeye spot ışığı gönderiyor. Modern yapısıyla hayranlık uyandıran lambanın sıradan lambaların 20’de 1’i kadar elektrik harcadığı ve kullanım ömrünün de eski tipteki lambalara göre çok daha uzun olduğu da söylenenler arasında.

Lamba’nın duyları bakır, pirinç ve metal olmak üzere üç farklı malzemeden üretiliyor. Lambalar için de birkaç farklı renk alternatif sunuluyor. Kristal, füme ve altın renklerine sahip lambaların fiyatları 42 dolardan başlıyor. Ampullerin yanındaki deri gölgelikler ise opsiyonel olarak sunuluyor ve bu gölgelikleri satın almak için ayrıca 188 dolar ödemek gerekiyor.