reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft, kablolu yeni Xbox kulaklık modelini tanıttı

Microsoft, kablolu tasarlanan yeni Xbox kulaklık modelini tanıttı

Microsoft geçtiğimiz aylarda karşımıza Xbox kablosuz mikrofonlu kulaklık modeli ile çıkmıştı. Bu modelin şimdi kablolusu geldi.

Xbox kablosuz mikrofonlu kulaklık, isminden de anlaşılabileceği üzere Xbox oyun konsolları merkeze alınarak hazırlanmış bir kablosuz kulaklık modeli olarak çok ses getirmişti.

Şimdi gelen model ise aynı tasarımı çizgisini taşıyor ancak kablosuz değil kablolu olarak görev yapıyor. 60 dolarlık bir yurt dışı satış fiyatı açıklanan model, kablolu altyapıdan dolayı PC oyuncularını da fazlasıyla hedef kitlesine alıyor.

Fiziksel dış kontrol özellikleri sunan Microsoft imzalı “Xbox Stereo Headset” modeli, sadece siyah renkte hazırlanmış ve yerleşik bir mikrofona sahip. Bu sayede oyun içi konuşma için ayrı bir mikrofona gerek kalmıyor.

Kulaklığın Windows Sonic, Dolby Atmos ve DTS Headphone: X desteklediğini belirtmek gerekiyor. DTS Headphone: X için deneme sürümü geliyor ancak sonrası için ekstra ödeme zorunlu durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye’de satılan Xbox kablosuz mikrofonlu kulaklık için detaylar şöyleydi

Kulağı tamamen saran bir yapısı bulunan ve bu açıdan pasif yalıtım düzeyi yüksek olan model, oyun için özelleştirilmiş sürücüleriyle yüksek ses performansı getiriyor.

Çevresel ses odaklı Windows Sonic, Dolby Atmos ve DTS Headphone:X destekleri en önemli detaylarından olan kablosuz kulaklık, Microsoft’a göre 15 saate kadar pil ömrü getiriyor. Bu da birçok kişi fazlasıyla yeterli görünüyor.

Model firmaya göre USB-C üzerinde 3 saat içerisinde tamamen doldurulabiliyor. Kafa üstü formunda hazırlanan ürünün Türkiye’de 1.199 TL fiyat etiketiyle satıldığını belirtildi.

İlgili Video