reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft’tan kıvrımlı telefon sürprizi

Yeni işletim sistemi Windows 10‘un final sürümünü kullanıcılarla buluşturduktan sonra Microsoft’un amiral gemisini akıllı telefonunu da en geç yıl sonuna doğru piyasaya sürmesi bekleniyor. İlk kez bu ayın başında teknik özellikleri sızan telefon hakkında yeni bilgiler gelmeye başladı. İddialara göre Microsoft’un Windows 10’lu üst segment modeli kıvrımlı ekrana sahip olacak.

Sızıntılarıyla ün yapmış internet sitelerinden Nowhereelse yazarı Steve Hemmerstoffer, kişisel Twitter hesabından Microsoft’un amiral gemisine ait olduğunu iddia ettiği bir fotoğraf paylaştı. Fotoğrafta yer alan kıvrımlı panelin altındaki “proto.nokia.com” yazısı, Microsoft’un geçtiğimiz yıl satın aldığı Nokia’nın mobil departmanına ait. Bu detay söz konusu iddiaları güçlendirse de Microsoft’un bundan sonra “Nokia” yerine “Lumia” ismini kullanacağını öğrenmiştik. Dolayısıyla bu ikilem kafaları karıştırmaya yetti.

Bu arada yine bu ayın başında Microsoft’un farklı boyutlu iki adet amiral gemisi modeliyle geleceği iddia edilmişti. Bu durum gerçekleşirse iki telefonun da kıvrımlı ekrana sahip olması uzak bir ihtimal. Dolayısıyla bu iddialar doğrultusunda Microsoft, ekran boyutu olarak Apple’ın iPhone 6/6 Plus’ta yaptığını, ekran şekli olarak Samsung’un Galaxy S6/S6 edge’de yaptığını harmanlayabilir.