reklamı kapat

POPÜLER

Windows Blue güncelleme paketi çoğu Microsoft ürününe geliyor

Geçtiğimiz ekim ayının sonlarında Windows 8 işletim sistemini kullanıcılarla buluşturan Microsoft‘un, Windows Blue olarak adlandıracağı yeni bir işletim sistemi üzerinde çalışmalar yaptığı konuşuluyor. Bazı iddialar ise Microsoft’un yeni bir işletim sistemi yerine Blue olarak adlandırılan güncelleme paketini kullanıcılara sunacağı yönünde. ZDNet, tüketicilerin kafalarındaki soru işaretini ortadan kaldırmak için yeni detayları paylaştı.

ZDNet, Windows Blue’nun Microsoft’un birtakım servislerini güncellemek için şirketin tümünü kapsayan girişimin bir parçası olduğunu belirtiyor. Microsoft’un Blue olarak adlandırılması beklenen güncelleme paketinin yalnızca Windows platformunu değil Windows Phone ve şirkete ait olan diğer popüler yazılımları da kapsayacağı ifade ediliyor. Microsoft’un Blue güncelleme paketi sayesinde SkyDrive, Hotmail, Windows Server ve Windows Phone‘un da güncelleneceği söyleniyor. Bu güncellemelerin aynı anda yayınlanıp yayınlanmayacağı ise şu an için belli değil. İnternet sitesi bu güncellemelerin yazın veya sonbaharda kullanıcılarla buluşabileceğini dile getiriyor. Bu güncelleme paketinden Internet Explorer ve Bing ile birlikte kernel ve sürücülerinin de faydalanabileceği belirtiliyor. Kernel ve sürücülerine yapılacak olan güncellemelerin pil ömrü ve performansında artışlar sağlayacağı söyleniyor. Son olarak Microsoft’un bu güncelleme paketini her yıl kullanıcılarla buluşturmaya hazırlandığı ifade ediliyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Windows Blue güncelleme paketi çoğu Microsoft ürününe geliyor” için 2 cevap

  1. Abidin dedi ki:

    Windows 7’ye yoksa bi halta yaramaz, hâlâ W8 W7’yi yakalayamadı.

  2. ptbllptbll dedi ki:

    Win8 çok kullanışlı bir işletim sistemi değil. Eğer iyi bir güncelleme ile dokunmatik olmayan ekranlarda kullanımı kolaylaştırılmaz esnekliği artırılmazsa Vistanın sonundan farklı olmayacak win8 in sonu.