reklamı kapat

POPÜLER

İlk büyük Windows 10 güncellemesi için geri sayım başladı

Microsoft’un kullanıcıların geçmeleri için elinden geleni yaptığı yeni nesil işletim sistemi nihayetinde 350 milyon kullanıcıya ulaşmış durumda. O kullanıcıların merakla beklediği büyük güncelleme için artık geri sayım başladı. Microsoft’un 2 Ağustos’ta yayınlayacağını açıkladığı Windows 10 yıllık güncellemesi neler vadediyor?

Birinci yılını doldurmak üzere olan Windows 10, irili ufaklı birçok güncellemeden oluşan büyük bir güncelleme paketi olacak. Microsoft’un bu bir yıl içinde kullanıcıların en çok şikayet ettiği konulara eğildiklerini belirttiği güncellemenin merkezinde başlat menüsü var. Bilgisayarda ne var ne yoksa başlat menüsünden rahatça ulaşılabileceğini belirten Microsoft, her şeyin bir arada olduğu ancak buna rağmen son derece yalın bir başlat menüsü vadediyor.

Microsoft’un kişisel asistanı Cortana ve Edge tarayıcı da güncellemeden nasibini alacak diğer servisler. Umarız Edge’de uzun süredir eksikliği hissedilen eklenti konusu bu güncellemeyle artık hallolur. 2 Ağustos’ta yayınlanacak olan güncelleme tüm Windows 10 kullanıcıları için ücretsiz sunulacak.