reklamı kapat

POPÜLER

Windows-8-1

Windows 8’e başlat menüsü geri dönüyor

Microsoft, Windows 8 ile birlikte uzun zamandır sahip olduğu tasarımı tamamen değiştirmişti. Dokunmatik cihazların kullanımını kolaylaştırma amacıyla tasarlanan bu yeni işletim sisteminde göze çarpan en önemli eksiklik ise başlat menüsünün yokluğuydu.

Geçtiğimiz ay başlat menüsünü tasarıma geri getireceğini duyurmuş olan Microsoft’un, 8.1 güncellemesi ile bu yeni görünüme geçmesi bekleniyordu fakat güncellemeyi yapanlar ne yazık ki başlat menüsüne kavuşamadı. Bu yıl ağustos ayında ikinci büyük 8.1 güncellemesini çıkaracak olan Microsoft’un başlat menüsüne bu güncelleme ile geçmesi bekleniyor.

Windows-8-1
Gelecek başlat menüsünde ise eski ve yeni tasarım bir araya getirilerek eski görünümü isteyenler de istemeyenler de memnun edilmeye çalışılmış gibi görünüyor. Klasik Windows 7 başlat menüsünün yanında Metro uygulamalarının da görüleceği başlat menüsü; sık kullandığınız, sabitlediğiniz uygulamaları liste şeklinde dizerken yanında açılan yeni sütunda Metro uygulamalarını görüntüleyecek.

Başlat menüsünün 8.1’in ikinci büyük güncellemesi yerine 2015’te çıkacak olan Windows 9 güncellemesiyle de gelebileceği konuşuluyor. Ancak iOS ve Android’in güncellemelerine yetişebilmek adına Microsoft’un bu yeniliği bir an önce kullanıma sunmak istediği aşikar. Windows 8.1‘in ilk güncellemesi ile ilgili detaylı bilgiye geçtiğimiz ay yaptığımız haberden ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Windows 8’e başlat menüsü geri dönüyor” için bir cevap

  1. biradam dedi ki:

    geleceğe Dönüş ! adamlar iki adım ilerisini göremeyip tükürdüklerini yalıyorlar