reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft’tan telefon/dizüstü karışımı yeni bir cihaz gelebilir

Günümüzde akıllı telefonların ekranlarının büyümesiyle birlikte “phablet” denilen ve telefon ile tableti bir araya getiren yeni bir kategori ortaya çıkmış durumda. Microsoft’un geliştirdiği iddia edilen yeni hibrit cihaz ise telefon ve dizüstü bilgisayarı bir araya getirerek ilginç bir işe imza atıyor.

The Information‘ın haberine göre Microsoft, telefon ve laptop’u bir arada sunan yeni bir cihaz üzerinde çalışmaya başladı. Kısa süre içerisinde kullanıcılara tanıtılacağı söylenen cihazla ilgili henüz detaylı bilgi bulunmuyor. Ancak laptop ve telefonun bir araya geleceğini düşündüğümüzde bilgisayar kadar yüksek donanıma sahip, dokunmatik ekranı bulunan, arama özelliği sunan, klavyeye yer verilen ve muhtemelen Windows 10 işletim sistemiyle çalışan bir cihazla karşılaşabileceğimizi söyleyebiliriz. Şimdilik tamamen iddia aşamasındaki cihazın önümüzdeki günlerde gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceğini hep birlikte göreceğiz.

*Haberde kullanılan görsel temsilidir.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Microsoft’tan telefon/dizüstü karışımı yeni bir cihaz gelebilir” için bir cevap

  1. Okan dedi ki:

    Windows 8 in çıkacağını duyduğum zamandan beri böyle bir hamle bekliyordum. Eğer Windows exe’sini telefonda çalıştırırsa işte o zaman devrim olur.