reklamı kapat

POPÜLER

MINI Cooper SE

MINI ELECTRIC için dikkat çeken Türkiye gelişmesi

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu MINI, %100 elektrikli ilk seri üretim modeli MINI ELECTRIC için Türkiye’de önemli bir adım atıyor.

30 Kasım – 8 Aralık 2019 tarihleri arasında İstinye Park alışveriş merkezinde ilk kez Türk tüketicisinin karşısına çıkmaya hazırlanan MINI Electric’e sahip olmak isteyenler Aralık ayının ikinci yarısından itibaren onlinestore.mini.com.tr adresi üzerinden de ön sipariş verebilecek. MINI Electric, Mayıs ayı itibariyle Türkiye’de yollarla buluşacak. Uzun süren Ar-Ge çalışmaları neticesinde üretime hazır hale gelen yeni model, 184 beygir gücündeki motoru ve 232 km’ye ulaşabilen menziliyle dikkat çekiyor. Genlerindeki karakteristik özelliklerini oluşturan keyifli sürüş, etkileyici tasarım ve premium kalite anlayışını koruyan araç, markanın ilk yüzde yüz elektrikli seri üretim modeli olma özelliğini taşıyor. Tamamen şirket içinde geliştirilen sürüş dinamikleri sayesinde elektrikli araç benzersiz bir kullanım keyfi vadediyor. MINI’ye özgü go-kart hissini koruyan ve benzersiz bir esneklik sunan MINI ELECTRIC, özel olarak geliştirilen lityum-iyon bataryaları ile tam şarjda 232 km’ye ulaşabilen bir menzil sunabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

3.9 saniyede 60 km/s hıza çıkıyor

Model, 184 bg güç üreten motoru ile 0-60 km/s hızlanmasını 3.9 saniyede gerçekleştirirken, 0-100 km/s hızlanmasını da 7.3 saniyede tamamlıyor ve elektronik olarak sınırlandırılan 150 km/s’lik son hıza ulaşabiliyor. Güncel MINI 3 Kapı modeli üzerinde geliştirilen MINI ELECTRIC, MINI’nin şehir içi ulaşım konusunda öncülük ettiği konsept elektromobilite çağına en uygun şekilde ayak uydurarak, öncü rolünü korumaya devam ediyor. Tamamen elektrikli ilk premium küçük otomobil olarak yollarla buluşmaya hazırlanan model, 50 kW’lık hızlı şarj sayesinde 32.6 kWh kapasiteli pillerinin yüzde 80’ini sadece 35 dakikada doldurabiliyor.

Özel kokpit tasarımı

Elektrikli Mini, iç mekanda sunduğu 5.5 inçlik renkli ekrana sahip gösterge paneli ile de markanın diğer modellerinden ayrılıyor. Dört farklı sürüş modu bulunan Cooper SE’nin, bu modlara göre değişken tema ve renklere bürünebilen renkli ekranından otomobille ilgili diğer sürüş bilgilerine de erişilebiliyor. Bataryaların da etkisiyle Cooper S 3 Kapı’ya göre sadece 145 kg daha ağır olan Cooper SE’nin 211 litrelik bagajı koltukların yatırılmasıyla birlikte 731 litreye kadar çıkıyor. Yüksek voltajlı batarya paketinin otomobilin zeminine yerleştirilmesi sayesinde Cooper SE’nin bagaj kapasitesinde herhangi bir değişiklik bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir