reklamı kapat

POPÜLER

MINI Electric

Ön siparişler başlıyor; MINI Electric için son virajlar [Video]

Resmi kaynaklardan yapılan yeni duyuruyla birlikte tanıtım süreci ve ön siparişi netleşen MINI Electric, meraklılarını çok fazla bekletmeyecek.

Geçtiğimiz ay içerisinde birkaç kez gündeme gelen MINI Electric, bu ay da markasının reklam kampanyaları üzerinden kendisini hatırlatmayı ihmal etmiyor. Konsept versiyonun ardından artık seri üretime geçmeye hazırlanan otomobille ilgili paylaşılan tanıtım filmiyle birlikte bazı yeni resmi bilgilerin de dosyaya eklendiğini görüyoruz. Tanıtım etkinliğinin 9 Temmuz‘da düzenleneceği duyurulan elektrikli MINI, kısa süre içerisinde de ön siparişle meraklılarının beğenisine sunulacak. Markanın ilk adım sipariş süreci için belirlediği toplamda beş ülke var.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MINI Electric teknik detayları gizliliğini koruyor

Modelle ilgili henüz teknik detayların paylaşılmamasından ötürü sürecin bu adımı hala beklentiler üzerinden şekilleniyor diyebiliriz. Bu da daha önceki değerlendirmelerimizde de değindimiz 184 PS güç, 270 Nm tork ve yaklaşık 275 kilometre menzilin devamlılı anlamına geliyor. Yeni olarak nitelendirebileceğimiz ön sipariş konusunda ise öncelikli ülkeler; Almanya, Fransa, Hollanda, İsveç ve Norveç olacak. Amerika, İngiltere, İtalya ve İspanya’dan gelecek siparişler de yine MINI cephesinden cevap bulacak gibi görünüyor. İngiltere ve Çin’de üretilmesi beklenen MINI Electric bu yılın son döneminde kullanıcılarla buluşmaya başlayacak.