reklamı kapat

POPÜLER

MINI Vision Urbanaut

MINI Vision Urbanaut; İngiliz üreticiden gelecek için heyecanlandıran VAN projesi

Dijital bir konsept olarak tanıtımı gerçekleştirilen MINI Vision Urbanaut, geleceğin otomobili dinamiklerini iç dünyasında barındırıyor.

MINI cephesinin ipuçlarıyla hareketlendirmeye başladığı projesi örtülerinden kurtuldu. Dijital bir konsept olarak tanıtımı gerçekleştirilen Vision Urbanaut, İngiliz üreticinin uzun yıllar sonra karşımıza çıkarttığı ilk VAN dinamikleri taşıyan projesi olma niteliği taşıyor. Her ne kadar hayata geçirilmese de 90’lı yıllarda tanıtılan Spiritual Too projesini akıllarımıza getiren MINI Vision Urbanaut, yüzünü tamamen geleceğin ulaşım çözümü çerçevesine dönmüş durumda. İçerisinde ve dışarısında bolca dijital dinamikler barındıran elektrik altyapılı konseptle ilgili herhangi bir rakamsal veri paylaşılmadığını da ilk aşamada özellikle belirtmek gerekiyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkarılan detaylarıyla MINI Vision Urbanaut

Geçtiğimiz yıllarda farklı markalar altında karşımıza çıkarılan yeni nesil ulaşım felsefesini barındıran Vision Urbanaut, otonom sürüş teknolojisinin getirileri üzerine kurulu. İç dünyasındaki düzeni tam anlamıyla bir yaşam alanını yansıtan projede, koltukları tamamen bir yatağa dönüştürmek de mümkün olacak. Bu da aracın oturma odasının yanında yatak odası olarak kullanılabileceği ibarelerini destekleyen nitelikleri arasında. Geliştiriceler kullanıcıların iç yaşam alanını Chill, Wanderlust ve Vibe olmak üzere üç farklı atmosfere büründürebileceği bir şemadan faydalanıyor. Bu modlar yine daha önceki konseptlerden bildiğimiz, dinlenme ve stres gibi kullanıcı üzerindeki ihtiyaçlara göre araç içinin ambiyansını değiştiren parçalar üzerine kurulu. Konseptin dış tarafında kullanılan dijital aydınlatma grubu da, dış dünya ile iletişim kurmada ciddi bir araç niteliği taşıyacak. Şimdilik üretim süreciyle ilgili de herhangi bir bilginin verilmediği Vision Urbanaut, elektrik dönüşümü içerisinde markasının yeni bir kulvara geçişinde önemli potansiyel olabilir.

İlginizi çekebilir