reklamı kapat

POPÜLER

Mobil oyun Candy Crush televizyona taşınıyor

Kimilerinin severek oynadığı, kimilerinin Facebook‘ta davetini görmekten bıktığı Candy Crush tarihin tozlu sayfaları arasında kaybolmamaya kararlı görünüyor. Popüler oyun şimdi de televizyon programı olarak karşımıza çıkacak.

Amerika’da ulusal yayıncılık yapan CBS kanalı Lionsgate Television ve Candy Crush’ı geliştiren King firmasıyla anlaşma sağladı. ABD’nin çok fazla indirilen mobil oyunu olan Candy Crush bir televizyon yarışması formatına dönüştürülecek. CBS Entertainment adına konuşan Glenn Geller herkes gibi oyunu çok sevdiklerini, bu hayranlıklarını bir sonraki seviyeye taşımayı planladıklarını dile getirdi. Oyunun iki farklı grubu birbirine karşı yarıştıracak şekilde televizyona uyarlanması bekleniyor.

Başarılı bir yaratıcı ekip her türlü fikri yarışma formatına dönüştürebilir. Buna rağmen Candy Crush gibi aynı türde şekerleri bir araya getirme odaklı bir oyunun nasıl yarışma haline getirileceği merak ediliyor. Format başarılı olsa da, olmasa da Candy Crush bir süre daha hayatımızın bir parçası olacak gibi görünüyor.