reklamı kapat

POPÜLER

Moto X+1’in görünümü ve çıkış tarihine ilişkin sızıntılar başladı

Motorola’nın amiral gemisi Moto X’in çıkışının üzerinden neredeyse bir yıl, yani teknoloji dünyasının zaman ölçüsüyle bir ömür geçmişken, Motorola şimdilik Moto X+1 adıyla anılan yeni amiral gemisi için bizi hazırlamaya başladı. Zira ardı ardına gelen “sızıntıların” başka bir açıklaması olamaz. Moto X+1 olduğu iddia edilen bir telefon önce bir metro treninde nasıl olduysa kameralara “yakalandı”, ardından X+1’in fotoğrafı sızdı, son olarak da çıkış tarihine ilişkin iddialar yayıldı.


Aslına bakılırsa X+1’in bu yazın sonunda piyasaya çıkabileceğine ilişkin bir ipucu aylar öncesinden verilmişti. Görünüşe bakılırsa Motorola önümüzdeki üç ay yaratacağı heyecanın ilk tohumlarını atmaya başladı. Öncelikle geçtiğimiz hafta tesadüfen metro trenindeki bir kullanıcının elinde görüntülenen telefona baktığımızda ekranın bir önceki modelden biraz daha büyük olduğu anlaşılıyor. Meraklı gözlerden saklanmak amacıyla kılıf içinde kullanılan telefonun üzerindeki Motorola logosu rahatça görülse de, telefona ilişkin net bir fikir edinmek çok mümkün değil.


Bu tesadüfün ardından Lenovo‘nun memleketi Çin’den gelen görüntü de sadece ekran boyutuna ilişkin fikir verirken Evleaks’in sızdırdığı bilgiler dedikodu kazanına bir taş daha atmış oldu. Buna göre X+1 piyasaya büyük olasılıkla eylül ayında çıkacak.

Önce Google’a, ardından Lenovo’ya geçen Motorola’nın bundan sonra izleyeceği yol ciddi merak konusuyken bu tür sızıntılar ayrı bir önem kazanıyor. Motorola’yı satın alıp Project Ara ve Moto 360 gibi parlak projeleri adeta ayıkladıktan sonra devreden Google’ın akabinde Lenovo’nun firmayı nasıl toparlayacağı, daha doğrusu toparlayıp toparlayamayacağı şaibeli. Bu bakımdan X+1 mütarekeye hazırlanan ciddi bir amiral gemisi aslında.

İLGİLİ HABERLER