reklamı kapat

POPÜLER

Motorola, Xoom 2 ve Xoom 2 Media Edition’ı duyurdu

Xoom‘un Android‘li tabletler pazarında elde ettiği başarıyı (özellikle de Amerika’da) arkasına alan Motorola, Xoom 2 ve Xoom 2 Media Edition‘ı yakında Avrupa pazarına sunacağını duyurdu. İlk aşamada satışa çıkacağı ülkeler ise İngiltere ve İrlanda. Yalnızca Wi-Fi bağlantısına sahip olarak satılacak ilk seri tabletlerin fiyatlarının ne olacağı ise henüz belli değil.
Motorola Xoom 2
Her iki tablet de Android’in tabletlere özel sürümü 3.2 Honeycomb’u kullanıyor. İkisi de çift çekirdekli 1,2 GHz hızında işlemciye, 1 GB belleğe ve 16 GB dahili hafızaya sahip. 5 megapiksellik arka, 1,3 megapiksellik ön kamera, iki tabletin ortak özelliklerinden. Xoom 2 ve Xoom 2 Media Edition’ın birbirinden farkı ise ekran boyutları. Xoom 2’nin, 10,1 inç büyüklüğünde Gorilla Glass’la kaplı bir ekranı bulunuyor. Bu ekran, yapılan geliştirmeler sayesinde Xoom’a göre daha parlak ve daha canlı görüntüler sunuyor. Ekranın yanı sıra Xoom 2’nin değiştirdiği en önemli şey tasarım. Köşeleri kesilmiş gibi görünen keskin hatlara sahip tasarım çizgisi ve tableti tutmayı kolaylaştıran özel kaplama Xoom 2’yi farklılaştırıyor. Tablet aynı zamanda su sıçramalarına da dayanıklı. Yani havuz kenarında veya yağmur altında kullanırken korkmanız gerekmiyor. 10 saate kadar video izlemeye imkan tanıyan Xoom 2, Xoom’a kıyasla 100 gram daha hafif, yalnızca 599 gram ağırlığa sahip. Boyutları ise 253,9 x 173,6 x 8,8 mm.
Motorola Xoom 2
Motorola Xoom 2 Media Edition ise ağabeyi ile hemen hemen aynı teknik özelliklere sahip. Gorilla Glass’la kaplı ekranının büyüklüğü 8,2 inç ve 178 dereceye kadar izleme açısı sunuyor. Tabletin yüzde 20 seviyesinde geliştirilen grafik performansı, Motorola Xoom’a kıyasla çok daha akıcı oyunlar oynamaya ve videolar izlemeye imkan tanıyor. Sınıfındaki en hızlı çoklu görev yeteneğine sahip olduğu iddiasındaki Xoom 2 Media Edition, sanal surroud özelliği sayesinde de kulaklarınıza daha kaliteli sesler dinletiyor. Tablet aynı zamanda kişiselleştirilebilir uygulaması sayesinde bulunduğunuz ortamdaki tüm görüntü ve ses cihazlarını kumanda edebiliyor. Xoom 2 Media Edition’ın ağırlığı 386 gram, boyutları ise 139 x 216 x 8,99 mm.
Motorola Xoom 2
Motorola, yeni seri tabletlerinde aksesuar zenginliğine ve iş dünyasına yönelik kullanıma da önem vermiş görünüyor. Not almaya, çizimler yapmaya ve yazı yapmaya yarayan stylus kalem, Bluetooth klavye ve fare ile “Work and Play” kiti tabletlerle birlikte satın alınabiliyor. Tabletler veri şifreleme ve VPN desteği gibi iş dünyasına yönelik özellikler de barındırıyor. İki modelde de bulunan MotoCast uygulaması ise PC veya Mac’lerdeki fotoğraf, video, müzik ve dokümanları herhangi bir ek uygulama, kablo veya medya aracına ihtiyaç duymadan Xoom 2 ile görüntülemenize yarıyor.

YORUMLAR