reklamı kapat

POPÜLER

motorola akıllı saat planı

Motorola’nın akıllı saati tasarım ve pil ömründe çıtayı yükseltecek

Motorola‘nın bu yıl içinde bir akıllı saat çıkarmayı düşündüğü açıklandı. Üreteceği akıllı saatle pil ömrü ve tasarım açısından halihazırda piyasada bulunan akıllı saatlerden daha iyi olmayı hedefleyen Motorola’nın kıdemli başkan yardımcısı Rick Osterloh, Mobil Dünya Kongresi‘nde akıllı saat planlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Adı ve tasarımına dair ortada henüz net bir bilginin olmadığı akıllı saatlerin gerçek kullanıcı problemlerini çözmeyi hedeflediğini belirten Osterloh, bu akıllı saatlerin Tizen işletim sistemini kullanmayacağını ifade etti. Tizen‘i kullanmamaya karar veren Motorola’nın bu durumda Android‘i tercih edeceği düşünülüyor.

Akıllı saatin fiyatı ve piyasaya çıkış tarihi hakkında herhangi bir bilgi vermeyen Osterloh, bu ürünün Motorola’nın geleceği için oldukça büyük bir önem taşıdığını da sözlerine ekledi. Daha önce ACTV ile bir akıllı saat üretmiş olan Motorola pil ömrü, suya dayanıklılık ve tasarım alanlarında bekleneni veremediği için piyasada başarıyı yakalayamamıştı.