reklamı kapat

POPÜLER

Akıllı saat Qualcomm

Güncel “akıllı saatlerin” en çok eleştirilen yanı için sonunda dedirten hamle

Google’ın Android Wear ya da yeni adıyla Wear OS işletim sistemini kullanan akıllı saat modelleri, biliyorsunuz uzun zamandır çok eleştiriliyor. Bu eleştirilerin en büyüğü Qualcomm için yapılırken, firma bunu yakında çözecek bir adım içerisinde görünüyor.

Güncel Wear OS akıllı saatlerin hemen hepsinde Qualcomm’un Snapdragon Wear 2100 işlemcisi yer alıyor. 2016 yılında çıkan ve üstüne hiçbir güncelleme almayan bu işlemci, yeni saatleri eskilerin ilerisine taşıyamıyor. Birçok kişi akıllı saatlerin gelişmemesinde suçlunun Qualcomm olduğunu belirtiyor. İşte bu eleştirilerin farkında olan büyük üretici, sonunda beklenen / istenen adımı atıyor. Her yıl akıllı telefonlar için birçok yeni işlemci çıkartan firma, akıllı saatler için de yeni bir modelin yolda olduğunu müjdeliyor. Önümüzdeki sonbahar aylarında akıllı saatlere özel yeni bir işlemcinin tanıtılacağı söyleniyor. Birçok partnerin bu işlemciyi kullanan saatleri ise yıl sonunda satışa çıkartacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Yeni işlemciyi Snapdragon Wear 2100’ün üzerine değil sıfırdan tasarladığını söyleyen firma, burada çok daha iyi bir kullanıcı deneyimi ve pil ömründen bahsediyor. Burada özellikle pil ömrü büyük önem arz ediyor çünkü mevcut saatler bu konuda çok beğenilmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı saat modelleri için en kilit isim Qualcomm

Yeni işlemci hakkında detaylı teknik bilgi vermekten kaçınan firma, burada sadece her zaman açık ekran yapısının iyileştirildiğine değiniyor. Yani yeni saatlerin ekranları sürekli açık şekilde daha uzun süre görev yapacak gibi görünüyor. Wear OS platformunu ciddi anlamda değiştireceği söylenen yeni işlemci, eleştirileri tarihe gömecek izlenimi yaratıyor.

İlgili Video

En pahalı akıllı saatlerden