reklamı kapat

POPÜLER

Snapdragon Wear 4100 akıllı saat Snapdragon Wear 4100 Plus

Snapdragon Wear 4100 tanıtıldı; yeni akıllı saatler çok daha iyi olacak

İşlemci devi Qualcomm, sonunda giyilebilir pazara yeni işlemciler getirdi. Kısa süre önce akıllı saat modelleri için hazırlanan Snapdragon Wear 4100 serisi tanıtıldı.

Qualcomm, 2018’den bu yana sessiz kaldığı akıllı saat tarafına hareket katacak Snapdragon Wear 4100 ve Wear 4100 Plus işlemci modelleriyle karşımızda. Yerini aldıkları Snapdragon Wear 3100‘e oranla ciddi iyileştirmeler getiren işlemciler, ilk olarak 28 nm değil 12 nm üretim sürecinden çıkıyor. Bu sayede gelişen altyapılarıyla yüzde 85’e varan oranda daha hızlı olan işlemciler, aynı zamanda Adreno A504 GPU ile geliyor. Burada da 2.5 kattan fazla bir artış geliyor. Üretim süreci geliştiği için pil ömürleri tam yüzde 25 oranında artan yeni işlemciler, performans kadarı bu konuda da oldukça sevindiriyor. Burada üstte yer alan model Snapdragon Wear 4100 Plus oluyor. “Plus” versiyon farkını taşıdığı “her zaman açık” olarak geçen QCC1110 yardımcı işlem birimi ile koyuyor. Bu yardımcı işlem birimi ile saat birçok işlem için ana işlemciyi kullanmıyor (Pil ömrüne büyük katkı sağlıyor bu durum), eskiye nazaran her zaman açık ekran modunda çok daha yüksek renk gösterimi sunuyor. Yeni işlemciler aynı zamanda 16 megapiksel çözünürlüğe kadar kamera desteğine de sahip. Bu destek yeni yılda bünyesinde kamera yer alan saatlerin artış göstereceğini akıllara getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Snapdragon Wear 4100 işlemciler sayesinde yeni akıllı saat modelleri çok daha gelişmiş olacak

Önümüzdeki dönemde karşımıza çıkacak birçok Wear OS işletim sistemli akıllı saate gücünü verecek Wear 4100 ve Wear 4100 Plus, gerçekten önemli donanımlar ve uzun süre hayatımıza yer alacak gibi görünüyor. Ve bu işlemcilere sahip modelleri çok uzun süre beklememiz de gerekmiyor. İlk saatler için Qualcomm‘un firmalara işlemci gönderdiği aktarılıyor. Burada yukarıda gördüğünüz TicWatch Pro 3 akıllı saat Wear 4100 üzerine kurulacak ilk modeller arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Sega’dan 50 dolarlık mikro oyun konsolu