reklamı kapat

POPÜLER

Meizu Watch

Meizu Watch için ortaya çıkan HarmonyOS detayı

Akıllı telefon tarafının önemli isimlerinden Meizu, uzun süredir akıllı saat modeli Meizu Watch ile gündeme geliyor.

İşte bu resmi olarak 31 Mayıs tarihinde lanse edilecek akıllı saat, gelen bir paylaşıma göre HarmonyOS (HongMengOS) işletim sistemine sahip olacak gibi görünüyor.

Kısa süre önce resmi bir internet sitesinde ortaya çıkan Meizu Watch, Apple Watch benzeri kare gövde tasarımını benimsiyor ve kavisli kenarlara sahip.

Türkiye ihtimali de olan akıllı saat, nabız sensörünü arkasında taşıyor ve eSIM desteğiyle yolda bulunuyor. Yan tarafında fiziksel bir buton yer alan akıllı saat, her kalemde aktivite takibi yapabiliyor.

Meizu Watch’ın müzik çalabileceği ve kandaki oksijen oranına bakabileceği de daha önce ortaya çıkan kilit bilgiler / detaylar arasında yer alıyor.

Kare olmasıyla birçok kişinin almak istemeyeceği akıllı saat modelinin fiyatı hakkında halen bir bilgi verilmiyor. Ancak saat kaynaklara göre saat gücünü Qualcomm Snapdragon Wear 4100 işlemciden alıyor.

Yani saat oldukça güçlü geliyor. Son sızıntılara göre OPPO’nun yeni akıllı saati, OPPO Watch 2’de de Qualcomm Snapdragon Wear 4100 işlemci kullanılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Meizu Watch yanında başka HarmonyOS akıllı saat modelleri de geliyor

Bunlar da 2 Haziran tarihinde tanıtılacak Huawei’nin kendi modelleri Watch 3 ve Watch 3 Pro olacak.

İki modelin de kalbinde HarmonyOS işletim sistemi yer alıyor. Bu saatler Meizu Watch’tan farklı olarak kare değil yuvarlak tasarımı benimsiyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy S ailesi için geçmişe dönüş videosu