reklamı kapat

POPÜLER

Akıllı saat

Akıllı saat dünyasında yeni dönem ne zaman başlıyor?

Son dönemde satışa çıkan akıllı saat modelleri, birbirlerinden sadece tasarım konusunda ayrılıyor. Yeni özellikle gelmiyor ya da geliştirme yapılamıyor. Ancak bu dönem çok yakında geride kalıyor.

Akıllı saat dünyasında Qualcomm sürekli olarak eleştiriliyor. Bu eleştirilerin arkasında ise uzun zamandır yenilenmeyen Snapdragon Wear 2100 işlemci modeli yer alıyor. Ancak bugün tanıtılması beklenen yeni Snapdragon Wear 3100 ile bu durum değişiyor. Daha önce duyduğumuz kadarıyla LTE ve WiFi bağlantıya sahip olan işlemci, dört çekirdekli ARM Cortex-A7 mimarisi üzerine kuruluyor. Grafik tarafında Adreno 304 kullandığı söylenen Wear 3100, bu açıdan büyük bir artış getirecek gibi duruyor. Özellikle pil ömrü konusunda büyük beklentilerin olduğu işlemci, akıllı saatlere 2018 sonunda girecek deniyor. Yani yıl bitmeden akıllı saat dünyasının yeni dönemi başlıyor. Özetle Snapdragon Wear 2100 ile devam eden 2 yıllık durgunluk sonunda bitiyor. Burada özellikle çok gelişmiş Wear OS (Android Wear) modeller bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kısa süre sonra Apple Watch Series 4 geliyor

Eskiye oranla daha büyük ekranıyla fark yaratan Series 4, bildiğiniz gibi Series 3 ile aynı görünüyor. Çok ufak farklara sahip modelin, keskin değil yuvarlatılmış köşelere sahip bir ekran taşıdığı belirtiliyor. Yerini alacağı model ile aynı kalınlıkta olduğu gösterilen Series 4, altın rengiyle oldukça dikkat çekiyor. Yeni iPhone’lar (XS, XS Plus ve XC) ile beraber tanıtılacak saat, merakla bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Önemli modellerden Huawei Watch 2