reklamı kapat

POPÜLER

Qualcomm Snapdragon Wear 429 akıllı saat

Gelecek akıllı saat modelleri için sevindiren gelişme

Akıllı saat pazarına yeni bir nefes olacak Qualcomm imzalı yeni işlemci Snapdragon Wear 429 yolda bulunuyor. İşte saat işlemcisinden ilk bilgiler;

Qualcomm, hatırlarsınız 2018 Eylül ayında büyük ses getiren Snapdragon Wear 3100 işlemcisini tanıtmıştı. Uzun yıllar boyunca kullanılan Snapdragon Wear 2100 üstüne gelen bu Wear 3100, maalesef akıllı saat dünyasında büyük bir yenilik katmadı. 2100 ile aynı performans sunan 3100, farkını pil ömründeki artış ile koymuştu. Ancak elbette bu sektörün ilerlemesi ve yeni özelliklere sahip gelişmiş modeller hazırlaması için yeterli olmuyor. Şimdi ise Qualcomm Snapdragon Wear 429 üzerinde çalışıyor. 12 nm FinFET üretim sürecinden çıkan ve 2 GHz hızında çalışan dört adet Cortex-A53 çekirdek üzerine kurulan yeni işlemci, 64-bit desteğini taşıyor. Karşılaştırmak adına 32-bit Wear 3100 28 nm üretim sürecinden çıkıyor ve dört adet Cortex-A7 çekirdek kullanıyor. 64-bit desteğiyle yeni yazılımlar ile daha uyumlu olacağı söylenen Snapdragon Wear 429, pazara Snapdragon Wear 2700 ismiyle de çıkarılabilir deniyor. Bluetooth 5.0 ve LTE modem kullanabilen yeni donanımın, hızlı EMMC 5.1 depolamayı desteklediği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Snapdragon Wear 429 akıllı saat dünyası için önemli görünüyor

Yeni işlemcinin ne zaman çıkacağı henüz bilinmiyor. Ancak gerçekten “yeni” özelliklere sahip Android Wear akıllı saatler için böyle bir işlemciye büyük ihtiyaç bulunuyor. Pazarda Apple, gelişmiş “Watch” ailesi ile farkı açıyor.

İlginizi Çekebilir

Gelişmiş akıllı saat modellerinden