reklamı kapat

POPÜLER

Akıllı saat Snapdragon Wear 3300

Akıllı saat dünyası için ortaya çıkan dev ilerleme sinyali

Wear OS işletim sistemiyle 2020’de tanıtılacak akıllı saat modelleri çok ama çok daha güçlü olacak gibi görünüyor. İşte detaylar;

Satışta bulunan akıllı saat modellerinin büyük bölümünde halen iki yıl önce tanıtılan Snapdragon Wear 2100 işlemci bulunuyor. Bunu değiştirmesi için tanıtılan yine Wear 2100 temelli Snapdragon Wear 3100 ise biliyorsunuz sadece pil ömrü konusunda bir artış getirmişti. Ancak kişiler ve saat üreticileri çok uzun zamandır daha yüksek performans bekliyor. İşte bunu 2020’de gelecek Snapdragon Wear 3300 sağlayacak deniyor. Söylendiği kadarıyla işlemci 2018 yılında tanıtılan Snapdragon 429 işlemci üzerine kuruluyor. Bu işlemcinin eski olmasına rağmen pazarda tam beş yıllık bir artış getireceği söyleniyor. Snapdragon Wear 3300’ün performans yanında yeni akıllı saat modellerinin pil ömrünü de artıracağı belirtiliyor. Çünkü Snapdragon Wear 3100 28 nm üretim sürecinden çıkan ARM Cortex-A7 çekirdekler kullanıyor. Wear 3300’de ise 12 nm üretim sürecinden çıkan ARM Cortex-A53 çekirdeklerin olacağı aktarılıyor. İşlemci dünyasında nm değeri küçüldükçe enerji tasarrufu artıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı saat tarafı Snapdragon Wear 3300 ile çağ atlayacak

Bu açıdan Apple Watch harici yeni akıllı saat almadan önce 2020’yi beklemek mantıklı görünüyor. Yeni işlemcinin performans ve pil ömrü yanında başka yenilikler taşıması da bekleniyor. Qualcomm sonunda beklenen adımı atıyor ve buna kullanıcılar kadar firmalar da seviniyor.

İlginizi Çekebilir

Garmin’in en yeni saat modellerinden