reklamı kapat

POPÜLER

Qualcomm Google wear OS

Qualcomm’dan akıllı saat deneyimini geliştirecek hamle

Google‘ın Wear OS işletim sisteminden güç alan akıllı saatler uzun bir süredir aynı işlemciyi kullanıyordu. Qualcomm nihayet bunu değiştirmeye hazırlanıyor.

Akıllı saat pazarında üretim bandı akıllı telefon pazarındaki kadar “şevkle” ilerleme kaydetmiyor. Google’ın Wear OS işletim sistemiyle çalışan pek çok akıllı saat yaklaşık iki yıldır Qualcomm’un Snapdragon Wear 2100 işlemcisinden güç alıyor. Artık eskimeye başlayan bu işlemcinin ise yerini daha yeni bir modele bırakması gerekiyor. Popüler işlemci üreticisi her ne kadar bu yılın başlarında Snapdragon Wear 2500’ü duyursa da; bu model daha düşük segment ve ağırlıklı olarak çocuklar için geliştirilmiş olan saatleri hedef alıyordu. Yeni işlemcinin, üst segment saatlerde yer alması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Saatleri ayarlayın

Firma 10 Eylül‘de odağına akıllı saatleri oturtan bir etkinliği müjdeledi. “Zamanı geldi” sloganıyla duyurulan bu etkinlikle beraber firmanın en yeni işlemcisini tanıtması ve akıllı saat deneyimini de geliştirmesi bekleniyor. Firma daha önce sonbahara doğru yeni bir işlemci ve gizemli bir amiral gemisi modelin gelebileceğini belirtmiş, diğer üreticilerin saatlerinin de yıl sonuna doğru çıkabileceğine işaret etmişti. Tanıtılacak yeni işlemciyle beraber akıllı saatlerin performansında ciddi bir artış ve kullanım süresinde de önemli ölçüde bir iyileşme bekleniyor.