reklamı kapat

POPÜLER

MSI Nightblade MI2 incelemesi

 - Güncelleme: 27 Mayıs 2016 09:00

kompakt

OYNA, KAYDET, PAYLAŞ

Aynı zamanda sanal gerçeklik teknolojisine de hazır (VR Ready) bir cihaz olan Nightblade MI2’yu hem bilgisayar oyunlarıyla hem de HTC Vive ile test etme şansına sahip olduk. Nightblade MI2 oldukça güçlü bir bilgisayar ve hemen hemen her ihtiyacınıza karşılık verecek güçte. Oyun oynarken arkada bir yandan hep bir kayıt programı çalıştırdık ve buna rağmen yüksek grafik ayarlarında 60 FPS ile oynayabildik. Ancak Far Cry Primal ile yaptığımız testte grafik ayarlarını “Ultra High”a getirince 25-30 FPS değerlerinde bir oyun deneyimi gerçekleştirebildik. Tüm değerler sonuna kadar açık olsun ve ben buna rağmen FPS kaybı yaşamayayım diyorsanız daha güçlü bir konfigürasyona ihtiyaç duyabilirsiniz. HTC Vive oyunlarıyla olan deneyimlerimiz ise oldukça etkileyiciydi. Hemen hemen hiç FPS kaybı yaşatmayan cihaz, zaman zaman bazı oyunlarda zorlansa da genele baktığımızda aldığınız an sanal gerçeklik cihazınız ile çalışabilecek konumda. Yine de performansı biraz daha yükseltmek istiyorsanız cihazın daha güçlü konfigürasyona sahip modelini tercih edebilirsiniz. Ayrıca şunu da ekleyelim, Nightblade MI2 oldukça sessiz çalışıyor ve neredeyse hiç ısınmıyor. Şu noktaya kadar hala bilgisayarı hazır almak yerine toplamanın daha mantıklı olduğu kanaatindeyseniz, size Nightblade MI2’nun beraberinde getirdiği programlardan bahsedelim.

yayin
YouTube ve Twitch’te gerçekleştirilen oyun yayınlarının dinmek bilmeyen popülerliği göz önüne alınınca, güçlü bir oyun bilgisayarı bu yayınlara açılan kapı niteliğinde olabiliyor. Özellikle de yükleme hızı yüksek bir internet bağlantısına sahip kullanıcıların aklından oyun yayıncılığı bir kez olsun geçmiştir. MSI Nightblade MI2’yu bu konuda öne çıkaran şey beraberinde getirdiği hazır programlar. Bilgisayarı açtığınız an Twitch yayınından YouTube kayıtlarına uzanan dijital oyun kariyerine başlamak için indirmeniz gereken tek şey oyunun kendisi oluyor. XSplit uygulamasında kayıt, yayın, video düzenleme, gerçek zamanlı not alma ve daha birçok özellik yer alıyor. İlk etapta sınırlı içerik sunan programda aylık üyelikle sunulan özellikleri artırmak mümkün. Kısacası Nightblade MI2 sadece VR’a değil yayıncılığa da hazır bir bilgisayar. Bir diğer özellik ise oyun ve bilgisayar kontrol alanı. Burada uygulamaları kontrol edebiliyor, güç harcayan uygulamaları görüntüleyebiliyor ve bilgisayar üzerinde kişiselleştirmeler yapabiliyorsunuz. Detaylı ses ayarının da yer aldığını belirtelim. Bunların yanı sıra Blizzard oyunu tutkunları için arka planların da bulunduğu bilgisayarda Battle.net uygulaması da yüklü halde geliyor.

Genel olarak değerlendirdiğimizde MSI Nightblade MI2, VR teknolojisine hazır bir bilgisayar oluşu, güçlü konfigürasyonu ve sunduğu yazılımlarla oyuncuların tercih edebileceği başlangıç seviyesi bir cihaz. Daha güçlü konfigürasyona sahip bilgisayarlar toplamak ya da almak da mümkün. Ancak fiyat performans olarak baktığımızda Nightblade MI2, bu fiyata alınabilecek en güçlü cihazlardan biri. Pek çok oyun için yeterli performansı sunacak olan bilgisayar, oyun deneyimini en üst noktada yaşamak isteyenlerin tercihi olamaz belki ama yüksek grafiklerde oyun oynamak aynı zamanda yayın yapmak için her şeyiyle hazır bir yazılıma sahip olmak isteyenleri tatmin edecektir.