reklamı kapat

POPÜLER

MSI CX61-ONE-292TR inceleme

OYUNSEVERLERİN UZMANLIK ALANINA GİREN MSI MARKASI ALTINDA YER ALAN VE DİĞER PROFESYONEL MODELLERİNE GÖRE ÇOK DAHA MAKUL FİYATIYLA DİKKAT ÇEKEN CX61, BAKALIM PERFORMANSIYLA DA DİKKAT ÇEKİYOR MU

MSI, tüketicinin rahatça oyun oynayabilme keyfinden vazgeçmeden de uygun fiyatı bir dizüstü bilgisayar alabileceğini kanıtlamak ister gibi görünüyor. CX61, iyi bir multimedya bilgisayarı. Oyunseverler için ilk sıralarda yer alan modelleriyle oyun dünyasında esip gürleyen MSI, bu defa fiyat etiketini 60 inçlik Full HD televizyon fiyatına değil de standart bir dizüstü bilgisayar fiyatına sabitlemiş.

VAZGEÇİŞLER
Tabii fiyat seviyesini koruyabilmek için MSI, bu cihazın içine birinci sınıf teknolojilerinin hepsini koyamamış. 15,6 inç ekranlı CX61’in ekran çözünürlüğü 1366×768 piksel. Kasa tasarımı ve kullanılan malzemeleriyle de büyük bir fark yaratmıyor. O her zamanki sağlam duruş bu defa varlığını hissettirmedi. Belki buna iyi yönünden bakabilirsiniz: Oyun bilgisayarlarını genelinde hakim olan “görkem” MSI CX61’de yok. Capcanlı kırmızılar, agresif bir dış görünüm ya da aşırı iddialı süsler yerine siyah-gri renkli, alüminyum görünümlü kasa insanı yatıştırıyor. Oyun bilgisayarınıza dış görünümünden dolayı “gurur kaynağı” olarak bakıyorsanız o kaynağı CX61’de bulamayacaksınız. Sönük, sıradan bir dış görünüm sizi bekliyor. Ancak dediğimiz gibi bunu bir avantaj olarak da görebilirsiniz. Sağda sırasıyla optik sürücü, bir USB 2.0, VGA ve Ethernet girişi bulunan bilgisayarın sol tarafında ise yine sırasıyla kulaklık, mikrofon girişleri; iki tane USB 3.0 girişi, HDMI çıkışı, fan ve onun da yanında adaptör girişi yer alıyor. Ön yüzde ve arkada hiç bağlantı noktası yok. Ön tarafta ışıklı göstergeler var. Pil, Bluetooth, uyku, büyük/küçük harf ve numerik tuş takımı kilidi göstergelerine yer verilmiş. Klavyenin üst kısmında kalan alanda, iki kenarda yer alan küçük hoparlörlerin arasında bir sıra kısayol tuşu bulunuyor. Bunlar fiziksel tuşlar. Aralarında ekranı karartmaya; güç seçenekleri penceresini, Windows Mobility Center’ı veya kablosuz bağlantıyı açıp kapamaya yarayan tuşlar var. Klavye tuşları MSI’da görmeye alışık olduğumuz kadar iyi tepki vermiyor. Klavye bugüne kadar inceleme fırsatı bulduğumuz diğer MSI dizüstü bilgisayarlar gibi chiclet tuşlardan oluşuyor ancak bu defa başarılı bir geri bildirim almadık. Touchpad üzerinde hemen sol üst köşede touchpad’i açıp kapayan bir fiziksel tuş bulunuyor.