reklamı kapat

POPÜLER

MSI-Creator-17
MSI-Creator-17

Dünyanın ilk Mini LED’li dizüstü bilgisayarı: MSI Creator 17

Robot kafasını andıran fütüristik bilgisayarını görücüye çıkaran MSI, şimdi de dünyanın ilk mini LED’li dizüstü bilgisayarı MSI Creator 17‘yi tanıttı.

Las Vegas’ta devam eden CES Fuarı’nda duyurulan dizüstü bilgisayar MSI Creator 17 adını taşıyor. DCI-P3 renk gamının yüzde 100’ünü gösterebilen bilgisayar, 1.000 net parlaklık sunuyor. LED LCD ekranlardan daha fazla karartma bölgesi sunabilen mini LED’in  Samsung’un geliştirdiği MicroLED ile aynı olmadığını belirtmekte yarar var. Mini LED ekrandaki LED’ler yalnızca LCD katmanının arka ışıklandırılmasından sorumluyken, MicroLED ile tamamen değiştiriyor. MicroLED, parlaklık sınırlamaları veya yanma ile ilgili sorunlar olmadan OLED’e benzer bir performans sunmayı amaçlıyor. Windows 10 Home veya Pro işletim sistemiyle satın alınabilen Creator 17, Full HD çözünürlüklü 17,3 inç ekranı bünyesinde barındırıyor.

Intel HM370 grafik işlemcisine ek NVIDIA GeForce RTX 2060 with 6GB GDDR6 veya NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti with 6GB GDDR6 grafik işlemci seçeceği sunan bilgisayarda 720p çözünürlüklü web kamerası da mevcut. 802.11 ac Wi-Fi + Bluetooth v5 bağlantı noktalarıyla birlikte 1 adet USB-C, 3 adet USB-A, HDMI ve Ethernet bağlantı noktalarını da bünyesinde barındıran bilgisayar, 2,2 kilogram ağırlığında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MSI Creator 17’nin çıkış tarihi ve satış fiyatı belli mi?

MSI Creator 17’nin satış fiyatı ve piyasaya çıkış tarihi henüz açıklanmadı. MSI Creator 17’nin Türkiye’de satışa sunulması beklense de satış fiyatına dair bir dedikodu henüz mevcut değil.

h2>İlginizi Çekebilir

Bu da dünyanın en hızlı oyuncu monitörü