reklamı kapat

POPÜLER

MSI’dan performans canavarı mini ekran kartı ailesi

MSI, devasa ekran kartlarını kompakt kasasına sığdıramayan oyuncular için yeni ekran kartı ailesini duyurdu.

Oyuncular için kasa düzeni büyük önem taşıyor. Özellikle bilgisayar toplarken, her bir parçayı incelikle seçen kullanıcılar için ne yazık ki her zaman “full tower” kasa tercihi yapmak mümkün olmayabiliyor. Kompakt boyutlu kasalara ise NVIDIA GeForce GTX 1070 gibi iddialı kartlar da ne yazık ki sığmıyor. Hal böyle olunca MSI, ya alandan ya da performanstan ödün vermesi gereken oyuncuların derdine deva oluyor.

Yeni bir ekran kartı ailesi tanıtan MSI, NVIDIA’nın GeForce GTX 10 serisi tabanlı yeni AERO ITX modellerini oyuncuların beğenisine sundu. En fazla 173 mm uzunluğunda olan AERO ITX modelleri söz konusu performans olunca diğer modellerden geri kalmıyor. Yeni Z270I GAMING PRO CARBON anakartla mükemmel uyum sağlayan bu seri, kompakt boyutlara sahip oyun bilgisayarları ve HTPC sistemler için ideal çözümü sunuyor.

GeForce GTX 1070 ve GeForce GTX 1060 tabanlı AERO ITX modellerinde tek bir MSI TORX Fan, kompakt boyutlu bir heatsink ve 8 mm Superpipe soğutma borularının yanında AirFlow Control teknolojisi kullanılıyor. Kompakt boyutlarının yanı sıra olabildiğince sessiz çalışan ekran kartında MSI’ın ZERO FROZR teknolojisi kullanılıyor. Bu teknoloji sayesinde hafif kullanımda sıcalık düşük seviyedeyken TORX Fan durduruluyor ve gereksiz gürültünün önüne geçilmiş oluyor.

MSI AERO ITX serisi bu ay sonunda satışa sunulacak.