reklamı kapat

POPÜLER

NBA 2K9

 - Güncelleme: 04 Aralık 2008 12:23

Zaman zaman NBA TV’yi izleyenleriniz bilir… NBA maçlarının hemen hemen hepsi bir şenlik havasında geçer. Ortada dönen şey bir spor müsabakasından çok bir şovdur ve izleyicilerden, oyunculara kadar herkes bunun bilincindedir. Bu şovun en önemli unsurlarından biri de kuşkusuz spiker ve yorumcudur. Spiker ve yorumcunun sahada olan bitene verdiği tepkiler ve yorumlar maçın heyecanına tv başındaki izleyiciyi de ortak eder. NBA 2K9 hakkında öncelikle şunu söylemeliyiz: Bugüne kadar bir spor oyununda gördüğümüz en iyi spikerler bu oyunda.

Oyun genel olarak güzel; grafikler, sesler, oyun dinamikleri… Ne var ki tüm bu güzelliğin üzerine eklenen spiker ve yorumcu tepkileri, oyunun atmosferine gerçekten çok şey katmış.

SALON ATMOSFERİ
Öncelikle NBA 2K serisinin belli bir kalitenin üzerindeki oyunlara ev sahipliği yaptığını belirterek seriye yabancı olan okurlarımızı bilgilendirelim. 2K9 da bu gidişata bir istisna teşkil etmiyor. Oyun gayet derli toplu; paslaşmalar, şutlar ve savunma gayet düzgün işliyor. Bunun yanında oyunun kontrolleri ilk başta biraz karışık gelebilir, bu nedenle sezona girmeden önce antrenman seçeneklerine uğramanızı öneriyoruz. Diğer taraftan oyunun başardığı en önemli unsur maç atmosferini yansıtmak.

ONLINE GÜNCELLEME
Serinin bu son oyunundaki en büyük yenilik takım listelerinin internet üzerinden güncellenebiliyor olması. Bu yerinde gelişme sayesinde kendiniz uzun uzun uğraşarak takımınızı güncel tutmak yerine internetten oyununuzu güncelleyerek oyundaki takımların güncel kalmasını sağlayabiliyorsunuz.

SERBEST ATIŞLAR
Oyunda bir-iki küçük problem bulunuyor; bunlardan en dikkat çekeni ise serbest atışların son derece güçleştirilmiş olması. Zamanlamaya dayalı olan bu atış sistemi bize göre çok daha kolay olmalıydı. Bir diğer hoşumuza gitmeyen durum ise takım arkadaşlarımızın yapay zekalarında ortaya çıktı. Özellikle hızlı hücuma kalkarken pozisyon almakta zaman zaman geç kalmaları hafiften sinir bozabiliyor. Bunun dışında NBA 2K9 isim hakkını en iyi şekilde kullanan, son derece eğlenceli bir oyun. Mutlaka denemelisiniz.

YAPIMCI
Visual Concepts

DAĞITICI
2K Sports

OYNANABİLİRLİK
-4YILDIZ-

GRAFİK
-5YILDIZ-

EĞLENCE
-4YILDIZ-

SES ve MÜZİKLER
-5YILDIZ-

PLATFORM
PS3, PS2, Xbox 360, PC

GALERİ
[flickr album=72157610483341752 num=10 size=Square]

İLGİLİ HABERLER