reklamı kapat

POPÜLER

Netflix dizileri arka arkaya izleyenlere büyük bir kolaylık sunuyor

Çevrim içi televizyon platformu Netflix son zamanlarda kullanıcıların işini kolaylaştıran gelişmelerle gündeme gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde içerik değerlendirme sitemini değiştiren mecra şimdi de dizilerin yeni bölümlerini seri halde izlemeyi sevenlere zaman kazandıracak bir özelliği kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Tüm dünya ile birlikte Türkiye’de de hizmet vermeye başlayan Netflix geçtiğimiz hafta dizi, film ve belgeselleri değerlendirmede kullanılan yıldız sistemine veda edeceğini duyurmuştu. Onun yerini sosyal medyada görmeye alıştığımız beğenme veya beğenmeme seçeneği yer alacak. Üstelik bu yeni sistem nisan ayından itibaren kullanılabilir olacak. Şimdi Netflix’in yeni bir özellik üzerinde daha çalıştığı ortaya çıktı.

Bildiğiniz gibi Netflix orijinal dizilerinin bütün bir sezonunu bir anda izlenebilir hale getiriyor. Bu da bölümleri arka arkaya izleyebileceğiniz anlamına geliyor. Fakat birkaç bölüm seyrettikten sonra dizinin jeneriğini tekrar tekrar izlemek sıkıcı bir hal alabiliyor. Netflix yeni özelliğiyle birlikte jeneriği atlama aşamasını kolaylaştırıyor. Bunun için direkt olarak “jeneriği atla” seçeneğine basmak yeterli olacak.

Eğer her seferinde dizilerin jeneriklerini seyretmeyi seven bir kullanıcıysanız bu özellik pek işinize yaramayabilir. Ancak seri halde bölüm izlemeyi alışkanlık haline getirenler bu zaman kazandıran özellikten sık sık yararlanacak gibi görünüyor.