reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Türkiye güncel abone sayısı

Netflix için ortak kullanımda yeni bir dönem başlıyor

Dünyanın en büyük video platformlarından Netflix, daha önce testlerine başladığı bir sistemi gerçeğe dönüştürüyor, ortak kullanım için yeni dönem başlıyor.

Advertisement

Netflix, biliyorsunuz çoklu kullanıcı desteğine sahip. Yani satın alınan bir hesap, seçilen pakete göre başka kişler tarafından da kullanılabiliyor. İşte bu dönemin uzun süredir yapılan testler ile “farklı evler arasında” sona erdirilmesi isteniyor çünkü firma bu şekilde daha fazla para kazanamıyor. Bugün bu konuda bir açıklama yapan şirket, “Netflix’in ne zaman ve nasıl paylaşılabileceği konusunda bazı kafa karışıklıkları var. Hesaplar haneler arasında paylaşılıyor ve bu da üyelerimiz için harika yeni TV ve filmlere yatırım yapma yeteneğimizi etkiliyor.” dedi ve bu durumu sona erdireceklerini duyurdu. Firma yeni dönemde hesabınızı paylaştığınız kişiler özelinde de para ödemesini isteyecek. Bu sayede Netflix’e ekstra bir ödeme gidecek. Süreç ilk olarak önümüzdeki haftalarda Şili, Kosta Rika ve Peru merkezli olarak başlayacak, yüksek ihtimalle kısa sürede küresel olarak da devre alınacak.

Hesap sahibiyle aynı evde yaşamayanları IP adresi üzerinden tespit edecek gibi görünen platform, kişilerin ortak hesaptaki profillerini (İzleme geçmişi vb. kişisel veriler dahil) ayrı hesaba taşımasına da imkan tanıyacak. Bu sayede ortak hesaptan çıkıp Netflix’e kendi hesabı üzerinden yeni abone olan kişiler, servisteki eski özelleştirmelerini kaybetmeyecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix bu adım ile abone sayısını ve bağlı olarak da gelirlerini artırmayı hedefliyor. Firma için bu durum mantıklı görünüyor ancak kullanıcı özelinde tepki çekmeye başlamış durumda. Netflix’i Türkiye’de de ortaya hesap üzerinden kullanan çok sayıda kişi bulunuyor.

İlginizi Çekebilir: Netflix tarafının son dönemdeki en popüler filmi