reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Rusya

Netflix için ortak kullanım sona eriyor; işte ortaya çıkanlar

Dünyanın en büyük video platformlarından Netflix, gerçekten önemli bir test yapıyor. Platform paylaşımlı kullanıma darbe vurabilir.

Advertisement

Netflix, biliyorsunuz çoklu kullanıcı desteğine sahip. Yani satın alınan bir hesap, seçilen pakete göre dört farklı başka kişi (Maksimum) tarafından da kullanılabiliyor. Ancak bu dönem, yapılan son teste bakılırsa “farklı evler arasında” sona erecek. Firma yeni dönemde hesabınızı sadece sizinle birlikte yaşayanların kullanmasına izin verecek. Şirket aslında daha önce de bu uyarıyı yapıyordu ancak engelleme gerçekleştirmiyordu. Test edilen yeni dönemde ise direkt olarak bir uyarı ile engelleme yapılacak. Hesap sahibiyle aynı evde yaşamayanları yüksek ihtimalle IP adresi üzerinden tespit edecek platform, böylelikle aynı evde olmayanların ortak hesaplarını sona erdirecek gibi görünüyor. Bu dönem dediğimiz gibi henüz test ediliyor ve ne zaman herkes için kullanıma çıkacak bilinmiyor.

netflix

Netflix kısa süre önce Türkiye fiyatlarına zam yapmıştı

yeni fiyatlar Temel paket için 26,99 TL, Standart paket için 40,99 TL, Özel paket içinse 54,99 TL seviyesinde yer alıyor. Daha önce fiyatlar Temel paket için 17,99 TL, Standart paket için 29,99 TL, Özel paket içinse 41,99 TL seviyesindeydi. Artık kişilerin en iyi video kalitesi ve 4K + HDR için 54,99 TL vermesi gerekiyor ve bu birçok kişiye fazla gelecek izlenimi oluşturuyor.

Netflix Sözcüsü konu hakkında; “Türkiye’deki içerik kütüphanemizi zenginleştirmek ve hizmet kalitemizi daha da arttırmak için üyelik ücretlerimizi güncelliyoruz. Bu değişiklikle birlikte, her yaşa ve zevke uygun yapımları üyelerimizin hayatına keyif katan bir eğlence deneyimiyle birlikte sunmaya devam edeceğiz.

4 Mart’tan itibaren hayata geçireceğimiz aylık ücretlerimizi şöyle şekillendirdik: Temel plan 26,99 TL, Standart plan 40,99 TL, Özel plan ise 54,99 TL. Her zaman olduğu gibi üyelerimiz kendileri için en uygun seçeneği sunduğumuz bu üç plan arasından tercih edebilecek.” açıklamasını yaptı.

İlginizi Çekebilir

Gelecekte ev işlerine yardımcı olacak ilginç robot