reklamı kapat

POPÜLER

Netflix

Netflix yeni özelliğini kullanıma sundu: “Bir Şeyler Oynat”

Dünyanın en büyük video platformlarından olan Netflix, kısa süre önce “Bir Şeyler Oynat” özelliğiyle karşımıza çıktı. İşte detaylar;

Pandemi döneminde hiç olmadığı kadar yüksek kullanım oranlarına ulaşan Netflix, yeni özelliğiyle direkt olarak kararsız kalanlara odaklanıyor. Firmadan konu hakkında gelen açıklama tam olarak şöyle:

“Netflix, acaba ne izlesem diye düşünmeye son veriyor! Dünya üzerinde 207 milyon üyesi bulunan dijital eğlence platformunun yeni özelliği “Bir Şeyler Oynat” Netflix ile yeni bir hikaye arayışına çıktığınızda bırakın hikaye sizi bulsun!

Ne izleyeceğim derken yolunuzu kaybettiyseniz veya kararsızsanız “Bir Şeyler Oynat”a basmanız yeterli… Netflix, daha önce izlediklerinize göre belirlediği ve seveceğinizi düşündüğü bir dizi veya filmi anında ekranınıza getirecek. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix kullanım kalitesini geliştiriyor

Konu ile ilgili Netflix Ürün İnovasyon Yöneticisi Cameron Johnson’ın kaleme aldığı yazıysa tam olarak şöyle:

“Bazen karar vermek zor gelir bize. Uzun bir haftanın ardından cuma akşamı eve geldiğimizde,  buzdolabının kapısını açıp açıp kapattığımızda veya ailece izleyecek bir şeyler bulmaya çalıştığımızda yaşadığımız kararsızlığa hepimiz aşinayız.

Böyle zamanlarda sadece Netflix’i açıp doğrudan yeni bir hikayenin derinliklerine dalmak istersin. Bu nedenle arkana yaslanıp izlemeye başlamanın artık yepyeni bir yolunu geliştirdik: Bir Şeyler Oynat “

“Bir Şeyler Oynat” düğmesine bastığında, daha önce izlediklerine göre belirlediğimiz ve seveceğini düşündüğümüz bir dizi veya filmi anında ekranına getireceğiz. Ayrıca “Başka Bir Şey Oynat”a basarak;

  • – Yepyeni dizi veya filmlere,
  • -Zaten izlemekte olduğun dizi veya filmlere,
  • -Listendeki dizi veya filmlere ya da
  • -Henüz tamamını izlemediğin dizi veya filmlere erişebilirsin.

Bir Şeyler Oynat özelliğini televizyonunda kolayca bulabilirsin:

  • -Profil adının altında
  • -Netflix ana sayfandaki 10. satırda
  • -Ekranın sol tarafındaki gezinme menüsünde

Ekran okuyucu kullanan üyelerimiz için Bir Şeyler Oynat özelliği, metin okuma işlevini tam olarak destekliyor. Bir Şeyler Oynat özelliğini metin okuma aracılığıyla kullanarak seveceğin yeni bir film veya dizi bulmak için, Erişilebilirlik yardım merkezimize girebilir ve bu özelliği televizyon ayarlarında nasıl etkinleştirebileceğini öğrenebilirsin. 

Yeni bir hikâye arayışına çıktığında bırak hikâye seni bulsun. Kararsızsan “Bir Şeyler Oynat”a bas yeter, gerisini Netflix halleder. İşte bu kadar kolay!”

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın