reklamı kapat

POPÜLER

artistically-challenged

New Yorklu 3 film yapımcısı Instagram’da dizi yayınlayacak

Televizyon dizileri çok sıradan, YouTube dizileri de. Peki ama bir Instagram dizisi yapılsa? Sosyal video ağlarında bir şeyler paylaşmaya çok alıştık. Vine‘ın varlığı ile 6 saniyelik videolar çekip internet ünlüsü olabileceğiniz gibi, Instagram’da da videolar yayınlayıp takipçilerinizi artırabilirsiniz. Ancak tüm bunlar New York’da yaşayan üç film yapımcısına yeterli gelmemiş olacak ki Instagram’da yayınlamak için bir dizi çekme kararı almışlar.

Ne yalan söyleyelim kulağa oldukça heyecanlı gelen bu projenin ilk bölümü, 1 Temmuz’da yapımcıların ortak Instagram hesabında yayınlanacak. “Artistically Challenged” ismini taşıyan ilk bölüm 15 saniyelik yedi videodan oluşacak. Daha sonra 7 Temmuz’a kadar ara verecek olan ekip, bunu takip eden 25 video daha yayınlayacak.

32 bölüm sürecek olan bu dizi macerası her ne kadar Instagram’da yayınlanıyor olsa da telefonla çekilmiyor. Seri düzgün ışıklandırma sistemleri ve DSLR makinelerle hazırlanırken, hazırlayan kamera arkası ekip de aslında 25 kişiden fazla. Dizi sektörünün geleceğini ne kadar şekillendireceği meçhul olsa da, bu parlak fikrin pek çok kullanıcıya ilham kaynağı olacağı kesin. Bu projeyi kaçırmak istemiyorsanız buradan takip edebilirsiniz.

YORUMLAR