reklamı kapat

POPÜLER

Withings’ten hep hayal ettiğiniz akıllı saat: Activité

Akıllı saatlerin çirkinliğinden ve demode görünümlerinden uzun süredir bahsediyoruz. Saat üreticileri sonunda sesimizi duymaya başladı; örneğin geçtiğimiz haftalarda paylaştığımız Kairos klasik görünümle akıllı saat konseptini birleştiren bir teknoloji harikasıydı. İsviçreli Withings bir adım ileri giderek zarafetinden ödün vermeyen Activité‘yi karşımıza çıkardı. Klasik tasarımlı saate aktivite takip yazılımları entegre etmeyi başaran Withings Activité, kullanıcılara aktivite ve uyku takibini zamansız bir tasarımda sunuyor.

Withings_activite
Rolex ve Hublot’yu hatırlatan zarif tasarımlı Withings Activité, Parisli tasarımcılarla İsviçreli saat zanaatkarlarını bir araya getiren bir model. Siyah ve gümüş rengi bulunan saat, 316L paslanmaz çelikten ve kırılmaz safir camdan üretilmiş. Aynı zamanda dokunmatik ekran işlevi gören safir cama dokunup mod değişikliği yapılabiliyor. Deri kayışlı saate plastik kayış takmak da mümkün, ancak orijinal kayışların yerine plastik kayışı kim tercih eder bilemiyoruz. Klasik dairesel düzene ve analog saat görünümüne sahip olan Activité’de iki gösterge bulunuyor; bunlardan biri saati, diğeri ise aktivite hedeflerini gösteriyor.

Activité’nin içinde bulunan ivme ölçer ve diğer sensörlerle adım saymak, yakılan kalori miktarını izlemek, kat ettiğiniz mesafeyi ölçmek ve uyku düzenini izlemek mümkün. Ne zaman uyuduğunuzu kendiliğinden saptayabilen saat, titreşimli alarmıyla uyandırma özelliğine de sahip.

activite3
Klasik İsviçre tasarımı saatlerde olduğu üzere, Activité’de de zaman ölçümünün doğruluğunu sağlayan Connected Movement zaman mekanizması bulunuyor. Düğme pille çalışan saat, Bluetooth LE üzerinden iOS cihazlarıyla iletişim kurarak Withings Health Mate uygulamasına bağlanıyor. Uygulama üzerinden aktivite planları oluşturup fitness hedeflerinize ne kadar yaklaştığınızı görebiliyorsunuz. Üstelik 50 metreye kadar su geçirmez özellikte olan aktivite saatinizi yüzerken de kullanabilirsiniz.

Hayallerimizdeki akıllı saat gibi görünen Activité, önümüzdeki sonbaharda satışa çıkacak; üstelik bu tür bir tasarım için cüzi sayılabilecek 390 dolarlık bir etiketle.

YORUMLAR