reklamı kapat

POPÜLER

“Nexus 6’da parmak izi okuyucu yer alabilirdi”

Motorola imzalı Nexus serisinin en yeni üyesi olan Nexus 6 ile ilgili ilginç bilgiler gelmeye devam ediyor. Nexus 6 piyasaya çıktıktan sonra gelen bilgilere göre, ilk aşamalarda telefonda parmak izi okuyucuya yer verilmesi planlanmış.

Şirketin eski COO’su Dennis Woodside’ın Telegrapha yaptığı açıklamalarda Nexus 6 ile ilgili verdiği bir bilgi oldukça ilgi çekiciydi. Nexus 6’nın geliştirilmesi sırasında parmak izi okuyucuyu cihaza dahil etmeyi planladıklarını açıklayan Woodside, bu işi en iyi yapan firmayla Apple anlaştığı için zorluk çektiklerini dile getirdi. Piyasadaki en iyi ikinci firmaya gittiklerinde ise ortaya çıkan sonuçtan memnun olmadıklarını ve parmak izi okuyucuyu planın dışına ittiklerini belirtti.

Günümüzde çoğu akıllı telefonda parmak izi okuyucu standart hale gelmeye başladı. Bu sensörlerin bazıları işini iyi yaparken, bazıları ise yeterince iyi bir deneyim sunamıyor. Dolayısıyla Motorola’nın kaliteden ödün vermemek adına bu sensörden vazgeçmiş olması kulağa pek de mantıksız gelmiyor.

YORUMLAR