reklamı kapat

POPÜLER

Nike’tan Barcelona’ya çevre dostu yeni formalar

Nike, 2011-2012 sezonunda Barcelonalı futbolcuların giyeceği formaların tanıtımını yaptı. İç saha ve deplasman formalarının tasarımları dışında dikkat çeken özelliği üretiminde kullanılan özel geri dönüşümlü polyester. Bu özel malzemenin özünü, geri dönüştürülen pet şişeler oluşturuyor. Her bir çevre dostu formanın üretiminde on üç adet geri dönüştürülmüş su şişesi kullanılıyor. Bu teknoloji sayesinde polyester üretiminde kullanılan enerji tüketimi yüzde 30’a kadar azalıyor ve yaklaşık 100 milyon su şişesini katı atık sahalarından kurtarıyor.
Nike - Barcelona iç saha forması
Barcelona’nın yeni iç saha formasının üzerinde 11 bordo mavi şerit bulunuyor. Formanın yakasının iç kısmında Barcelona’nın takım marşından bir alıntı yer alıyor: “Tots unit fem força” (Hep birlikte güçlüyüz). Siyah rengin hakim olduğu deplasman formasının omuz kısmında ise Katalonya bayrağı ve Senyera’ya atıfta bulunan siyahlı grili özel bir desen bulunuyor. Her iki formanın tasarımında kulübün tarihinden ve geleneğinden ince izler bulunuyor.
Nike - Barcelona deplasman forması (Pedro)
Nike - Barcelona deplasman forması

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Nike’tan Barcelona’ya çevre dostu yeni formalar” için 3 cevap

  1. Kerem dedi ki:

    Ben bu sezonun formasını beğenmedim. Geçen sezon daha güzeldi. Nike’nin ve Adidas’ın bu seneki hiçbir forması güzel olmadı. Bir tek GS,FB ve BJK’nin forması güzel.

  2. nike turkiye dedi ki:

    bence bu sene daha güzel arkadaşım katılmıyorum sana gayet şık formalar

  3. hasan dedi ki:

    bu sezonun ayakkabıları güzel ama keremin dediği gibiformaları beğenmedim