reklamı kapat

POPÜLER

Nikon D850 8k Timelapse

Nikon D850 ile çekilmiş nefes kesici 8K timelapse [Video]

Geçtiğimiz aylarda tanıtılan yeni DSLR fotoğraf makinesi Nikon D850, tam 8K çözünürlükte timelapse videolar çekebiliyor. Kullanıcılar arasında yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan model, çekilen örneklerle kendisine hayran bırakıyor.

Advertisement

Nikon tarafından yayınlanan aşağıda izleyebileceğiniz timelapse video “Hercules Rising” ismine sahip. Firmanın D850′nin gece performansı göstermek için hazırladığı video, Marsel va Oosten tarafından kayıt altına alınmış. Direkt olarak kamera içerisinde 8K çözünürlükte çekilen video, Namibya’nın ilginç doğasına nefes kesinci bir bakış attırıyor. Bilmeyenler için timelapse videolar çekilen fotoğrafların bir araya getirilmesiyle oluşturuluyor. Tam 45 megapiksel çözünürlükte fotoğraflar çekebilen DSLR için de 8K videolar sunmak hiç sorun olmuyor.

Nikon D850 tam zamanında satışa çıktı

Son dönemde maddi sorunlar yaşan Nikon, yeni DSLR fotoğraf makinesi ile işleri biraz toparlanmaya başlamış durumda. Teknik olarak birçok rakibini geride bırakan ve hem fotoğraf hem de video için harika bir seçenek oluşturan D850, teknik olarak 45,7 megapiksel tam kare BSI-CMOS sensörle geliyor. Düşük geçiş fitresi olmaması sayesinde çok daha keskin fotoğraflara imza atabilen fotoğraf makinesi, magnezyum alaşımlı bir gövdeye sahip. Kullanılan bu malzeme sayesinde düşmelere veya darbelere karşı dayanıklı olan makinede Expeed 5 görüntü işlemcisi kullanılıyor. 7 fps seri çekim hızı sunan makine, IS0 64-102.400 aralığını aktif olarak kullanabiliyor.

Video